رمان خارجی

کتاب زنان زیرک

شری آرگو

زنان زیرک (Why Men Love Bit*hes)، اثری نوشته ی شری آرگو (Sherry Argov) است که نخستین بار در سال 2002 به چاپ رسید. آیا احساس می کنید بیش از اندازه مهربان و خوش برخورد هستید؟ کتاب زنان زیرک، بینشی منحصر به فرد را به مخاطبین ارائه می کند: چرا مردان به زنی قدرتمند که برای حق خود می جنگد، علاقه مند می شوند؟ این راهنمای جذاب و قابل اتکا که در هر صفحه، جزئیاتی جالب توجه را در خود جای داده، آشکار می کند چرا یک زن قدرتمند، بسیار خواستنی تر از زنی به اصطلاح «بله گو» است که به شکلی مداوم، از خواسته های خود می گذرد. شری آرگو جواب های هیجان انگیزی را در مورد برخی از سوالات سخت زنان ارائه می کند: چرا مردان در آغاز رابطه، بسیار رمانتیک هستند و چرا تغییر می کنند؟ چرا مردان قدر دخترهای خوشرو را نمی دانند؟ چرا مردان برای زنی که برای حق خود می جنگد، احترام قائل می شوند؟


خرید کتاب زنان زیرک


»» درباره‌ی کتاب زنان ‌زیرک

زنان زیرک کتابی اثر شری آرگو است. موضوع کتاب زنان زیرک این سوال است: چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ شری آرگو در زنان زیرک، از بعد روانشناسی به روابط بین زنان و مردان نگاه کرده است. او به جای تکیه بر تصویری رؤیایی و ایده‌آلیستی از روابط دو جنس مخالف، تصویری واقع‌گرایانه از طرز فکر و خواسته‌های مردان و رفتارهای درست یا نادرست زنان به ما ارائه می‌دهد و باوجود تعداد اندک نکاتی که با فرهنگ ما همخوانی ندارند، کتاب پر است از نکات آموزنده و جالبی که می‌توانند در زندگی هر روزه به کار بیایند.

نه‌تنها در برخورد با مردان، که در همه جا، این کتاب به زن‌ها کمک می‌کند که از گفتن واژه «نه» نهراسند و اجازه ندهند کسی از سادگی یا مهربانی آن‌ها بهره نادرستی ببرد. کتاب زنان زیرک برای زنان یک یادآوری برای بازگشت به خودشان است و از آنها می‌خواهد که با گذشت زمان و در طول زندگی، بعد زنانه وجود خویش را فراموش نکنند و به مرد زندگی‌شان نیز کمک کنند تا ویژگی‌های مردانه خود را از یاد نبرد.

کتاب زنان زیرک

»» بخشی از کتاب

یک زیرک کسی نیست که در خانه بنشیند و روی مهارت‌های ‘تور کردن مردها’ تمرین و تمرکز کند. آنچه او احساس می‌کند در اول رابطه باید باشد، این است که یک «همراه» خوب باشد. این کار تا وقتی که مرد یک ‘نشستن عاشقانه زیر نور مهتاب’ را با تلاش خودش به دست بیاورد، از سرش هم زیاد است.

در ابتدای رابطه حواستان را خیلی جمع کنید و از مطالب بعدی حتماً یادداشت بردارید تا فراموش نکنید:

اگر او برای ابراز عشق سر سوزنی تلاش نمی‌کند، همان موقع دارد به شما نشان می‌دهد که در آینده نیز چیزی برای ارائه دادن به شما ندارد.

این رفتار او، ربطی به ارزش شخص شما ندارد، بلکه به آنچه او برای ارائه دادن به شما دارد بر می‌گردد، و البته به اینکه شما خودتان را چگونه به او نشان داده باشید. آیا سرتان زیاده از حد شلوغ است؟ اگر او خیلی چیزها برای ارائه به شما داشته باشد اما شما به او اجازهٔ ابراز آن‌ها را ندهید، در این صورت او چاره‌ای جز عقب نشینی ندارد.

وقتی یک دختر ساده دل زیادی به مرد لطف می‌کند، رفتار او می‌گوید ‘آنچه من برای ارائه به تو دارم کافی نیست’. یک زیرک اما پیام دیگری می دهد:’ آنچه هستم کافی است می‌خواهی بخواه و نمی‌خواهی نخواه’.

معرفی کتاب »» کتاب عقاید یک دلقک

جملات زیبا از کتاب زنان زیرک

»» جملات زیبا از کتاب زنان زیرک

آلبرت انیشتن در جشن پنجاهمین سالگرد ازدواجش گفت: هنگامی‌که با هم ازدواج کردیم، همان اول با هم قراری گذاشتیم. اینکه در زندگی مشترک‌مان، تصمیمات بزرگ بر عهده من باشد و تصمیمات کوچک بر عهده همسرم. ما این قرار را برای ۵۰ سال حفظ کردیم. فکر می کنم به همین دلیل هم بود که ازدواج‌مان آن‌قدر موفق بود. اگرچه باید بگویم بسیار عجیب بود که در تمام این ۵۰ سال، هرگز موردی پیش نیامد که نیاز به تصمیمی بزرگ داشته باشد. (از کتاب زنان زیرک)

اگر زنی استقلال مالی خود را از دست بدهد و از نظر اقتصادی وابسته به مردش باشد، حق انتخاب‌های کمتری خواهد داشت و ناگزیر خواهد شد که در برابر خواست و اراده کس دیگری سر تعظیم فرود بیاورد. او تحت مرحمت شخص دیگری است. به این دلیل است که زن باید استقلال خود را حفظ کند و کارت صورتیاش را در دستان خودش نگاه دارد. (از کتاب زنان زیرک)

باید این درک کند که اگر رفتار درستی با شما نداشته باشد، شما بدون تردید آپارتمان یکخوابه‌ای که متعلق به خودتان باشد را به قصر زیبای او ترجیح می‌دهید. او باید احساس کند که اگر لازم باشد از احترام به شخصیت خود دفاع کنید، رانندگی با یک پینتو را به مرسدس بنز او ترجیح می دهید. او باید بداند که اگر شما احساس کنید مورد بی‌احترامی قرار گرفته اید، این زندگی راحت را رها می‌کنید و می‌روید. (از کتاب زنان زیرک)

هرگاه شما نقش خود را کوتاه، شیرین و دوست‌داشتنی بازی کنید و سپس مرموزانه خود را عقب بکشید، در نظر مرد بسیار با شخصیت جلوه خواهید کرد و او به احساسات شما توجه بیشتری نشان خواهد داد، بدون هیچ کلامی. (از کتاب زنان زیرک)

یک مرد با شما همانگونه رفتار می کند که شما با خودتان رفتار می‌کنید

عادات بد بسیار آسانتر از عادات خوب پا می گیرند. زیرا عادات خوب، نیاز به تلاشی آگاهانه دارند. صبر کردن این تلاش را تقویت می‌کند.

آن گفت‌وگوهای تلفنی دو ساعته که شما عاشق‌اش هستید، یک اشتباه بزرگ است. او بار اول این کار را دوست دارد، چون شما دوست دارید. اما بعد از آن، از این کار متنفر است. نگذارید گفت‌وگوهای تلفنی‌تان زیاد طولانی شود. نگذارید شما را به چشم یک وظیفه خسته کننده ببیند. تلفن‌ها را کوتاه و شیرین نگه دارید و او هرگز از تماس گرفتن با شما خسته نمی‌شود. (از کتاب زنان زیرک)

وقتی یک زن طوری رفتار کند که گویی خودش به تنهایی، از پس انجام همهٔ کارها برمی آید، در آخر ناچار می شود همه کارها را خودش به تنهایی انجام دهد.

مردها دنیا را اداره می کنند و زنان مردها را.

یک زیرک این را به خوبی می فهمد که وقتی یک مرد چیزی را بخواهد، به دنبالش می‌رود و این «پیگیری»، باعث می‌شود که از آن بیشتر خوشش بیاید و چنانچه آن را فوراً به دست نیاورد، شیفته‌اش می‌شود. (از کتاب زنان زیرک)

هر زمان به مردی این احساس را بدهید که شما هم می‌خواهید مرد باشید، تقریبا در تمام موارد، برای خود یک میدان نبرد خریده‌اید.

این طبیعت هر انسانی است که ابتدا عمق آب را بسنجد و ببیند تا کجا می‌تواند پیشروی کند

مردها تمام زندگی‌شان را کار می‌کنند، فقط برای اینکه زنی را داشته باشند که عاشقانه به آن‌ها نگاه کند و بگوید: «تو فوق العاده ای» و «من به تو افتخار می کنم». او تمام راه تا قله کوه را بالا می رود فقط برای اینکه احساس کند زنی که دوستش دارد، به او افتخار می‌کند. (از کتاب زنان زیرک)

آدم باید بداند کی دهانش را ببندد

مرد هم در آخر با کسی ازدواج می‌کند که طبق قوانین او بازی نمی‌کند، زنی که طبق قوانین خودش بازی می‌کند.

اگر مردی به این دلیل که شما حاضر نشده اید خیلی زود با او رابطه جنسی داشته باشید، شما را ترک کرد، بدانید که اگر تسلیم خواسته اش نیز می شدید، او پس از رسیدن به هدفش شما را ترک می‌کرد.

مرد کم کم به این نتیجه می‌رسد که زن را به تمامی در اختیار دارد و این معمولاً همان نقطه ایست که زن‌ها در آن لب به شکایت باز می‌کنند: ” او به اندازه کافی برایم وقت نمی‌گذارد، او به اندازه گذشته احساساتی نیست. ” (از کتاب زنان زیرک)

قانون پول قرض دادن به مردها؟ هرگز چنین کاری نکنید.

برای یک مرد، چیزی به نام حوله دکوری یا حوله مهمان، معنا و مفهوم ندارد. برای او یک حوله، یک حوله است و این بدین معناست که حوله دستشویی، همان حوله استخر است که برای شستن ماشین یا عوض کردن روغن آن نیز به کار می رود. (از کتاب زنان زیرک)

یک روباه بی سروصدا خیلی عاقل تر از این‌هاست که بخواهد بر سر مسائل ناچیز و کم اهمیت بگومگو کند.

قانون جاذبه شماره ۱
هر چیزی که آدم در زندگی به دنبالش بدود، از او فرار می کند
به ویژه هنگامی‌که پای یک مرد در میان است.

یک مرد چیزی را می خواهد که هر روز نمی تواند ببیند. مهم نیست که موهای این زن قرمز باشد یا بور، او زنی را می‌خواهد که فکرش متعلق به خودش باشد.

باز هم باید بگویم که یک زیرک بسیار مهربان و مودب است. او به اندازه یک هلوی رسیده شیرین است. اما درون هر هلوی شیرینی، یک هسته بسیار سخت وجود دارد و این بدان معناست که اگر مردی به او بی‌احترامی کند، او توضیح واضحات نمی‌دهد

اگر دیدید دارید زیاده از حد فروتنی می‌کنید یا زیادی خاکی هستید یا هر کدام از دیگر حرف‌های پوچ از این دست، سریع مشکل را حل کنید. به خود یادآوری کنید که شما “خیلی ممتاز”هستید. نقطه، پایان. والسلام نامه تمام.
اگر کسی این اعتماد به‌نفس شما را نمی‌پسندد مشکل خود اوست. “چرا؟ چون در زندگی شخصی‌تان، شما از او مهم‌تر هستید. به این دلیل!” (از کتاب زنان زیرک)

برای یک زیرک مرد تنها تکه ای از زندگی‌اش است و او باقی تکه‌ها را نیز نگه می‌دارد.

عموماً، سهیم شدن دستشویی با یک مرد، مصیبت محض است. ده دقیقه پس از آنکه با مایع شیشه شوی گران قیمت و سازگار با محیط زیست‌تان، آینه و سینک دستشویی را تمیز کردید، او می آید و دوباره به همه جا آب می پاشد.
مانند این است که دستشویی را با نهنگ شخصی خودتان سهیم شده باشید. دانشمندان هنوز به پاسخ این پرسش دست نیافته اند که چرا مردها آب را «می پاشند». پس تا زمانی‌که آن‌ها به پاسخ این راز دست پیدا کنند، بهتر است که شما دستشویی مخصوص خود را داشته باشید. (از کتاب زنان زیرک)


> لینک کتاب زنان زیرک در سایت آمازون

> لینک کتاب زنان زیرک در سایت گودریدز


# خرید کتاب زنان زیرک با تخفیف

خرید کتاب زنان زیرک ترجمه سمیرا ساجدی (نشر دانژه)

خرید کتاب زنان زیرک (پرفروش‌ترین‌)


دوستان عزیزم

شما می تونید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب زنان زیرک را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب زنان زیرک

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.6 ( 4 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب موش ها و آدم ها
منبع
lifeclubsherryargovwaterstones

5 دیدگاه

  1. برای مثال مردی شماره تماس شما را می‌گیرد و سپس شش روز صبر می‌کند و بعد به شما زنگ می‌زند. شما را به یک قرار واقعاً جالب و دوست‌داشتنی می‌برد و بعد باز هم تا پنج روز بعدش هیچ خبری از او نمی‌شود. در تمام این مدت شما مدام در حال حرص خوردن هستید که «چرا او این کار را می‌کند؟»
    #کتاب زنان زیرک

  2. برای زیرک بودن لازم نیست زنانگی خود را فراموش کنید. همچنین به این معنی نیست که شما تمام مدت ادای مردها را در خانه درآورید. بلکه تنها به این معناست که اجازه نمی‌دهید کسی حق شما را پایمال کند.
    #کتاب زنان زیرک

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا