موفقیت

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

اسپنسر جانسون

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ (Who Moved My Cheese) داستانی نوشته اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) و کنت بلانچارد (Kenneth Hartley Blanchard) است که با نام‌های دیگری مانند چه کسی پنیر مرا دزدید نیز شناخته می‌شود. این داستان راه تغییر کردن در زندگی و ایجاد تنوع در زندگی را به شیوه‌ای زیبا آموزش می‌دهد. در این داستان، چهار موجود خیالی وجود دارند (با رفتارهای کاملاً متفاوت) دو آدم کوچولو با نامهای هِم و هاو و دو موش با نامهای اسنیف و اسکاری. شخصیت و رفتار هر یک از آنها، مشابه تعدادی از افراد جامعه می‌باشد. مثلاً شخصیت اسنیف، خیلی سریع متوجه تغییرات می‌شود و اسکاری خیلی زود وارد عمل می‌شود و یا هِم که در مقابل تغییرات، مقاومت می‌کند و در نهایت هاو که با گذشت زمان خودش را با تغییرات وفق می‌دهد. همچنین این کتاب در مقاله بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت و ثروت دنیا معرفی شده است.


خرید چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟


»» درباره کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ اثر دکتر اسپنسر جانسون، داستانی در مورد تغییری است که در داخل یک هزارتو رخ می‌دهد و در آن چهار شخصیت بامزه در جستجوی «پنیر» هستند – پنیر، استعاره از آن چیزی است که شما می‌خواهید در زندگی داشته‌باشید. چه این خواستهٔ شما شغل خوب، رابطهٔ عاشقانه، پول، دارایی و ثروت یا سلامتی باشد یا این که سلامتی و آرامش روحی و ذهنی باشد. در این داستان، شخصیت‌ها با تغییری غیرمنتظره روبه‌رو می‌شوند. سرانجام، یکی از آن‌ها با موفقیت از پس تغییر برمی‌آید و هر آن‌چه از تجربیاتش یاد گرفته است، روی دیوارهای هزارتو می‌نویسد.

هر یک از ما ایدهٔ شخصی خود را در مورد پنیر داریم و به دنبال آن هستیم، چرا که معتقدیم ما را خوشبخت و مسرور می‌سازد. در صورتی که به آن دست یابیم، اغلب به آن دلبستگی پیدا می‌کنیم و اگر از دستمان برود، یا از ما دور شود، دچار شوک و ضایعه می‌شویم. هزارتو جایی است که شما در آن به دنبال چیزی که می‌خواهید، می‌گردید؛ مانند سازمانی که در آن کار می‌کنید یا خانواده یا جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، یا روابطی باشد که در زندگی روزمرهٔ خود دارید.

این کتاب بیانگر روشی شگفت‌انگیز در روبه‌روشدن با تغییرات در کار و زندگی است. تنها یک ساعت طول می‌کشد تا این داستان را – که برای تمام سنین مناسب است ـ مطالعه کنید. بینش منحصر به فردی که این داستان به شما می‌دهد، می‌تواند در تمام مدت زندگی کارآمد باشد.

معرفی کتاب »» کتاب جادوی فکر بزرگ

درباره کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ | اسپنسر جانسون

 

»» درباره اسپنسر جانسون

پاتریک اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) فیزیکدان و نویسنده آمریکایی بود که عمدتاً به دلیل کتاب‌های روانشناسانه اش که در زمینه‌هایی همچون شیوهٔ زندگی هستند (مانند:چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد) شهرت دارد. از جانسون در یو اس ای تودی با عنوان ” پادشاه تمثیل ” نام برده شده چرا که او موضوعات پیچیده را دریافت کرده و پاسخ‌های ساده و کارا ارائه می‌دهد.
پدر اسپنسر جانسون معمار و در کار ساختمان بود و مادرش آموزگار. اسپنسر جانسون در لس آنجلس بزرگ شده بود و در رشته روانشناسی لیسانس گرفت و بعد از رویال کالج جراحی ایرلند فارغ‌التحصیل شد. وی در کنار پزشکی به نویسندگی به سبکی ساده و روان روی آورد؛ و کتابهای کوتاه برای بیماران خود نوشت تا به آنها کمک کند. وی در سن ۷۸ سالگی در سال ۲۰۱۷ پس از مبارزه ای طولانی با سرطان لوزالمعده از دنیا رفت.

کتاب‌های اسپنسر جانسون

 • کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد
 • کتاب اولین فروشنده بزرگ دنیا
 • کتاب بله یا خیر
 • کتاب هدیه (زمان حال)
 • کتاب مدیر یک دقیقه ای
 • یک دقیقه برای خودتان
 • مادر یک دقیقه ای
 • پدر یک دقیقه ای
 • معلم یک دقیقه ای
 • گفتگوی یک دقیقه ای
 • قله‌ها و دره‌ها
 • بیرون از هزارتو

»» در بخشی از کتاب می‌خوانیم

هزارتو متشکل از راهروهایی پر پیچ و خم و تالارهایی بود که در برخی از آن‌ها پنیرهایی خوشمزه قرار داشت، اما در گوشه‌های تاریک، راه‌روهایی بن‌بست وجود داشت که راه به جایی نداشتند. در هزارتو به آسانی امکان گم شدن فراهم بود؛ با این حال، برای آن‌هایی که راه خود را پیدا می‌کردند، هزارتو رازهایی داشت که به آن‌ها امکان لذت بردن از زندگی بهتری می‌داد. اسنیف و اسکاری از روش ساده‌ی آزمون و خطا برای پیدا کردن پنیر استفاده می‌کردند. آن‌ها به سمت یک راهرو می‌دویدند و اگر آن را خالی می‌دیدند، برمی‌گشتند و به سمت راهرویی دیگر می‌دویدند. آن‌ها راهروهایی را که هیچ پنیری در آن نبود، به خاطر می‌سپردند و به سرعت به سمتی دیگر می‌رفتند.

معرفی کتاب »» کتاب اثر مرکب
جملات زیبا از کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

 

»» جملات زیبا از کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

چیزی که از آن می ترسید، هیچ وقت به آن اندازه بد نیست که تصورش را می کنید. ترسی که اجازه می دهید در ذهنتان رشد کند، بدتر از شرایطی است که در واقعیت وجود دارد.

اشتباهت را ببین، به آن بخند، تغییرش بده و بهتر شو.

آن‌چه شما از آن می‌ترسید، هرگز به آن بدی که فکر می‌کنید، نیست. ترسی که به آن اجازه می‌دهید ذهن‌تان را تصرف کند، به مراتب بدتر از موقعیتی است که واقعاً وجود دارد.

اگر تغییر نکنید، ممکن است منقرض شوید!

هاو گفت: «هیم، گاهی اوقات تغییراتی رخ می‌دهد و اوضاع دیگر هرگز مثل سابق نمی‌شود. اکنون نیز شرایط مثل همان وقت‌هاست. زندگی ادامه دارد. ما هم باید همین‌طور باشیم.»

مایکل تصدیق کرد: «قطعاً همین‌طور است. گاهی اوقات ما از ترس خود خبر نداریم. من می‌دانم که خودم به ترسم آگاه نبودم. اولین‌بار که داستان را شنیدم، خیلی از این سؤال خوشم آمد: اگر نمی‌ترسیدی، چه‌کار می‌کردی؟»


> لینک کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ در سایت آمازون

> لینک کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ در سایت گودریدز


# خرید کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ با تخفیف

 

خرید کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ ترجمه نغمه علی قلی

خرید کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ (پرفروش‌ترین‌)


دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.3 ( 1 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب جادوی فکر بزرگ
منبع
wilkipediawaterstones

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا