موفقیت

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین (The wisdom of Florence Scovel Shinn) نوشته‌ی نقاش، نویسنده و مشاور آمریکایی فلورانس اسکاول شین (Florence Scovel Shinn) و ترجمه‌ی نویسنده و مترجم صاحب‌نام ایرانی گیتی خوشدل است. همان‌طور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب مجموعه‌ی چهار نوشته‌ی اسکاول ‌شین است. این چهار کتاب عبارت‌اند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو، عصای معجزه‌گر توست!»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام». زبان اسکاول شین ساده، صمیمی، بی‌تکلف و طنز است؛ ازهمین‌رو به‌راحتی با خواننده ارتباط برقرار می‌کند و در انتقال پیام‌های خود که پرده از حقیقت زندگی بر‌می‌دارد، بسیار موفق بوده است. همچنین این کتاب در مقاله بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت و ثروت دنیا معرفی شده است.


خرید کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین


»» درباره کتاب

چهار اثر فلورانس اسکاول شین به لحاظ ساختار محتوایی و معنایی اش در دسته کتبی قرار می گیرد که کمک کننده به افراد در زندگی اند و تابحال برای افراد بسیاری موفق واقع شده است. در بیانی ساده تر باید شاهکار اسکاول شین را به عنوان کتابی خود یار برای خوانندگان معرفی کرد.

در سراسر جملات چهار اثر فلورانس شین می توان اشاره به رهنمودهایی برای هشیاری ذهن یا هشیاری برتر که یک ویژگی اکتسابی است را مشاهده کرد. در حقیقت رمان اسکاول شین چه در کتاب چهار اثر فلورانس و چه در دیگر کتبی بجا مانده از وی، تمام تلاش به بیان قدرت ذهن برتر و هوشیار شده است.

کتابی که از جمله پر خواننده ترین کتب دنیاست و تابحال به بسیاری از زبان های زنده دنیا ترجمه شده است و برای اولین بار در ایران در سال 1373 ترجمه و منتشر شد. این کتاب دقیقاً مشابه با عنوان که دارد، یعنی 4 اثر فلورانس، دقیقاً در 4 بخش مختلف نوشته شده است که هر یک در باب یکی از درس های عمیق زندگی است.

در چهار بخش مختلف این کتاب اسکاول شین کوشیده است تا به بیانی ساده و دوستانه، مخاطبین خود را با مفهوم اصلی کتاب درگیر کرده و آموزه های لازم را به دور از هرگونه اجبار و یا شعارگرایی، به خوانندگان بیاموزد.

معرفی کتاب »»  جادوی فکر بزرگ

درباره فلورانس اسکاول شین

 

»» درباره فلورانس اسکاول شین

اسکاول شین نویسنده کتاب چهار اثر فلورانس که در حقیقت با نام کامل فلورانس اسکاول شین شناخته می شود، برخلاف باور عموم که نویسنده و هنرمندی ناشناخته است، فردی پرآوازه و مشهور است که در فیلادلفیای آمریکا به دنیا آمده بود. وی سال های بسیاری در نیویورک دانش الهی تدریس می کرد و افراد بسیاری همواره در کلاس های درس وی حضور داشتند.

اسکاول شین متولد سال 1871 بود و در نیمه های عمر خود به فرقه اندیشه های نو پیوست و فن نویسندگی خود را در زمینه علوم متافیزیکی به کار گرفت. اسکاول شین علاوه بر اینکه تصویرگر کتب و هنرمند موفقی بود، در عرصه سخنرانی نیز فعالیت داشت و یکی از سخنران پرآوازه آمریکا بود. در سخنرانی های وی که فارغ از موضوع کتابش نبودند، گفته می شود که افراد بسیار زیادی با رهنمود های سازنده وی زندگی های خود را متحول کرده و گره های راه را باز کرده اند.

وی با اینکه فردی مذهبی و معتقد بود و در دوره ای از زندگی در نقش یک مبلغ مذهبی فعالیت می کرد، اما فاقد هرگونه سختگیری و عقاید کورکورانه بود و در برخورد با افراد بیانی ساده و راحت را برمی گزید.

دیگر آثار فلورانس اسکاول شین

اسکاول شین آثار متنوعی دارد که بسیاری از آن‌ها به زبان های زنده دنیا ترجمه شده اند و برخی نیز در فهرست آثار ترجمه شده به زبان فارسی قرار داشته، در اختیار مردم کشورمان هستند. از جمله دیگر آثار ارزشمندی که از این نویسنده آمریکایی بر صفحه روزگار به جا مانده است می توانیم به قدرت کلام و افسون گذرگاه شهود اشاره کنیم که هر دو کتاب نامبرده هم همچون موفق ترین اثر وی، یعنی همان چهار اثر اسکاول شین، از بیانی شیوا و محتوایی آموزنده به قلم وی بهره برده اند. دیگر آثار وی عبارتند از:

– بازی زندگی و راه این بازی

– کلام تو عصای معجزه گر توست

– در مخفی توفیق

در نقد بسیاری از کتب و آثار، حتی سخنرانی های اسکاول شین تقریباً تمام افراد بر یک موضوع توافق داشته اند و آن هم سادگی دلشنین و بی تکلفی در بیان مطالب و مفاهیم، در کنار استفاده از فن شوخ طبعی و صمیمت است که همگی باعث جذب مخاطب و گیرایی سخنان فلورانس اسکاول شین می شده اند.

معرفی کتاب »»  قلعه حیوانات
جملات زیبا از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

 

»» جملات زیبا از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

خداوند در بسیاری موارد دیگر می‌گوید: «قبل از اینکه تو چیزی بگویی، پاسخت را می‌دهم. به شرط آنکه قلباً مرا باور داشته باشی» .

اگر می‌خواهید در انجام کار موفق باشید، بارها با خود بگویید:
«کار من عالی خواهد بود و من به عالی‌ترین شکل موفق می‌شوم. در آخر هم موفقیت حاصل کارم می‌شود»

زندگی، یک بازی است؛ بیشتر مردم زندگی را پیکار می انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد، بازخواهد گرفت. اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد کند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته اند که قوه ی تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

اگر هریک از ما بتوانیم جملۀ «قدرت برتر در عالم، خداوند است» را در شرایط سخت ناامیدی، با خود تکرار کنیم، هرگز از راه اصلی خارج نمی‌شویم و با امید و توکل به خداوند به انتظار باز شدن درِ رحمت او می‌نشینیم.

هر آنچه آدمی در خیال خود تصور کند، دیر یا زود، در زندگی اش نمایان می شود. مردی را می شناسم که از مرضی معین که بسیار نادر بود، می ترسید. او آن قدر به آن مرض اندیشید و درباره اش مطالعه کرد که آن بیماری آشکارا بدنش را فراگرفت و مرد. او در واقع، قربانی خیال پردازی خود شد. برای پیروزی در بازی زندگی، باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم. کسی که به قوه ی تخیل خود آموخته باشد که تنها نیکی را تصور کند و ببیند، خواهد توانست به همه ی مرادهای به حق دلش( خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی و یا هر آرمان بزرگ دیگر) برسد. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

اغلب از مردم شنیده‌ام که می‌گویند: راهی را به ما نشان بده تا بتوانیم رفتار همسر و یا دوست خود را تغییر دهیم. من در جواب آنها می‌گویم: من فقط می‌توانم روشی را به تو یاد دهم که بتوانی خود را تغییر دهی. اگر خود را تغییر دهی، دیگران نیز تغییر می‌کنند.

حضرت مسیح در این باره فرموده است:
«اگر چیزی را می‌خواهی، ابتدا بپرس سپس به دنبالش بگرد. شاید هم بهتر باشد که ابتدا در بزنی، تا در رحمت خداوند به رویت باز شود» .

شاید همیشه نتوانیم اندیشه هایمان را مهار کنیم اما کلام خود را می توانیم در اختیار گیریم. تکرار بر ذهن نیمه هوشیار اثر می گذارد و آنگاه بر موقعیت تسلط می یابیم.

«خداوند پاک و بلند مرتبۀ جهانیان قادر است حتی در کویر هم چشمه‌های جوشان و چاه‌های پراز آب برایتان بفرستد. اگر به او ایمان داشته باشید!»

در خزانۀ بیکران خداوند هرگز به روی نیکوکاران بسته نخواهد شد. اگر هم دری بسته شود خداوند درهای دیگری به روی او باز می‌کند.
هرگز از هیچ گذشتی پشیمان مباش و به هیچ کیفری شادمانی مکن.
«نامۀ حضرت علی (ع) به مالک اشتر»

با خود می‌گوییم: «پروردگارم، بهترین سرنوشت را برایم مقدر فرما و مرا راهنمایی کن تا توانایی‌هایم را در زندگی‌ام به کار ببرم و به آنچه که موجب رضایت و خشنودی توست، دست یابم. به من قدرتی بده تا هرآنچه و هر آن‌کس که برایم می‌خواهی بپذیرم و شکرگزارت باشم» . (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

گاهی افراد نتیجۀ اخلاق بد خود را در دیگران می‌بینند و تصور می‌کنند که مورد بی‌احترامی آنها قرار گرفته‌اند. اگر ماهم احساس کنیم که مشکلی داریم که هرگز حل نمی‌شود، ابتدا باید از خودمان آغاز کنیم و اولین قدم را برای حل مشکل خودمان برداریم. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

اگر کمی تلاش داشته باشیم به راحتی می‌توانیم اراده کنیم و به خواسته‌های خود دست پیدا کنیم.

جز خداوند هیچ‌کس قدرت بی‌نیاز کردن شما را ندارد. خداوند را قلباً شکر کنید و بگویید: «خداوند را به خاطر بخشندگی‌هایش شکر می‌کنم و به هرآنچه که برایم مقدر فرموده راضی و خشنودم» .
با تکرار روزانۀ این جملات محال است که میان خود و خداوند فاصله‌ای احساس کنیم. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

اگر هریک از ما بتوانیم جملۀ «قدرت برتر در عالم، خداوند است» را در شرایط سخت ناامیدی، با خود تکرار کنیم، هرگز از راه اصلی خارج نمی‌شویم و با امید و توکل به خداوند به انتظار باز شدن درِ رحمت او می‌نشینیم. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

بهترین سلاح برای مبارزه با دشمنان، عشق و محبت است. به عبارت دیگر، عشق و نیّت خوب برای دیگران حتی دشمنان می‌تواند سرمنشأ دست‌یابی به برترین موفقیت‌ها و سعادتمندی‌ها در جهان باشد.
«زنان برترین مظاهر عشقند» .
«هیچ چیز قدرت رویارویی با نیروهای شیطانی ندارد جز، خوبی و نیکی»

آرامش تنها چیزی است که می‌تواند ما را از لحظات سخت و دشوار زندگی برهاند. زیرا اگر ما به قسمت و حکمت خداوند اعتقاد داشته باشیم، به این حقیقت می‌رسیم که اگر چیزی قسمت ما باشد، حتی اگر خودمان هم از آن فرار کنیم، خودش به دنبال ما راه می‌افتد و به سراغمان می‌آید. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

«در سختی‌ها و مصائب به یاد خدا باشید که توکل بر او آرامش دل‌هایتان است.» . به طور غریزی وقتی که ما در شرایط دشوار به خداوند توکل می‌کنیم و همه چیز را به دست او می‌سپاریم از نظر قلبی و روحی آرام می‌شویم. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

فردای آن روز همان آقا با من تماس گرفت و گفت: همین حالا به دفتر کارم بیا تا پولی را که نیاز داشتی، به تو بدهم. همان لحظه بود که احساس قلبی‌ام به من گفت: خداوند هرگز دیر نمی‌کند و در رحمت خود را به‌روی معتقدانش می‌گشاید.
هرگاه خداوند خیری برای بنده‌ای بخواهد، برآوردن نیازهای دیگر مردم را نزد او قرار می‌دهد. (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

از این پس سعی کن همانطور که دوست داری خداوند با تو برخورد کند، با دیگران برخورد کنی.

خداوند هم دراین‌باره فرموده: «اگر می‌دانستید که با بستن یکی از درهای رحمتم هزاران در دیگر را به رویتان باز می‌کنم، آرزو می‌کردید که برای یک لحظه تمام درها را به رویتان ببندم. اگرچه با بسته شدن یک در احساس رنج و عذاب می‌کنید و از رحمتم ناامید می‌شوید، اما با گشودن هزاران درِ دیگر، امید را دوباره به قلب‌هایتان باز می‌گردانم و به آرامش‌تان می‌رسانم. اگر بنگرید و تفکر کنید…» (از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

خداوند بسیاری از چیزها را خوب آفرید تا ما را به بدی‌ها برساند و گاهی چیزهایی را از ما گرفت، تا خودمان آنها را به دست ‌آوریم و قدرشان را برای همیشه بدانیم. البته خیلی از چیزها را ناتمام رها کرد. مانند سرنوشت که گاهی ما خودمان آن را تغییر می‌دهیم. تنها چیزی که سرنوشت ما را می‌سازد، ایمان به خداوند دانا و تواناست. همان ایمان سرچشمۀ شادی در دو دنیاست و موجب قُرب الهی می‌شود.(از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین)

در عالم متافیزیکی شنیده‌ام: اگر کسی مراقب ضمیر ناخودآگاه خود نباشد، دیگران آن را صاحب می‌شوند و کنترل آن را به دست می‌گیرند. معمولاً والدین با فرزندان خود چنین کاری می‌کنند و البته گاهی کنترل ضمیر ناخودآگاه فرزندان به دست پدر و مادران‌شان می‌افتد.


> لینک کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در سایت آمازون

> لینک کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در سایت گودریدز


# خرید کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین با تخفیف

 

خرید کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه گیتی خوشدل (نشر پیکان)

خرید کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه مینا امیری

خرید کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه سمانه فلاح  (نشر طاهریان)


دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂

امتیاز کاربران: 4.5 ( 3 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب خودت را به فنا نده
منبع
fidibowikipedia
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن