رمان خارجی

کتاب راز

راندا برن

راز (The secret) پر فروش‌ترین کتاب سال ۲۰۰۶ از راندا برن (Rhonda Byrne)، درباره‌ی قانون جذب، و به دست آوردن هر آنچیزی که انسان به دنبال آن است، با قدرت و نیروی تسلط بر ناخودآگاه است. و رالف والدو ‌امرسون درباره این کتاب می گوید: «راز پاسخی است بر آنچه تاکنون وجود داشته، هر آنچه اکنون هست و هر آنچه در آینده خواهد بود». کتاب راز تاکنون به 46 زبان زنده‌ دنیا ترجمه شده است و این به معنای موفقیتی جهانیست. حالا هزاران نفر در جهان با این کتاب شگفت‌انگیز به موفقیت‌های عجیبی رسیده‌اند، کتاب راز در کشورمان نیز طرفداران زیادی دارد، به دلیل همین محبوبیت جهانی بود که مستندی هم از این کتاب تولید شد.


خرید کتاب راز


»» راندا برن درباره کتاب راز می‌گوید

پرتویى از «راز بزرگ» بر دلم تابیده بود و درکى اجمالى از آن به دست آورده بودم راز زندگى. این پرتو از کتابى بر دلم تابیده بود که قدمتى یکصد ساله داشت. این کتاب توسط دخترم هایلى به دستم رسیده بود. سرنخ راز را به دست گرفتم و در گذرگاه تاریخ راه افتادم و به دنبال آن به گذشته‌هاى دور رفتم. باورم نمى‌شد این همه آدم از راز باخبر بوده باشند؛ با شگفتى از خود مى‌پرسیدم: «چرا این راز را همه مردم نمى‌دانند؟» اشتیاقى سوزان براى سهیم شدن این راز با همگان شعله‌ورم کرده بود. جستجویى را آغاز کردم براى یافتن کسانى که زنده بودند و از این راز باخبر.

آنها یکى یکى کشف مى‌شدند. من آهن‌ربا شدم: به محض آنکه جستجو را آغاز کردم، استادان بزرگ و زنده‌ى دنیا یکى پس از دیگرى به سوى من کشیده مى‌شدند. فکر این‌که راز را در فیلمى به جهانیان عرضه کنم از خاطرم گذشت و دو ماه بعد تیم تولید تلویزیونى راز آماده‌ى کار بودند. لازم بود هرکدام از اعضاى تیم از ماهیت راز به طور کامل آگاه باشد، زیرا بدون این آگاهى، کوشش ما براى انتقال راز بى‌نتیجه می‌ماند.

حتى یک استاد را هم نداشتیم که از حضورش در فیلم مطمئن باشیم. با وجود این، به راز اطمینان کامل داشتیم. ما هر چیز و یا هر کسى را که نیاز داشتیم به سوى خود جذب مى‌کردیم. هشت ماه بعد فیلم راز پخش شد. فیلم به تدریج در سراسر دنیا پخش مى‌شد و حکایت معجزه‌هاى گوناگون سیل‌وار جارى مى‌شد: هزاران گزارش به ما رسید حاکى از آن که عده‌اى بسیار راز را به کار بسته بودند و به ثروت هنگفت و سلامت و شادمانى رسیده بودند. چک‌هاى برگشتى بسیارى به طور غیرمنتظره وصول شده بود.

من راز را ساختم تا مایه‌ى شادمانى و سعادت میلیاردها نفر در سراسر جهان شود. گروه سازنده‌ى فیلم راز هر روز از سراسر جهان میلیون‌ها نامه‌ى رضایت و قدردانى دریافت مى‌کنند. آن‌ها از ملیت‌هاى گوناگون و داراى کیش‌ها و آیین‌هاى گوناگون‌اند. آرى، با دانستن این راز، دیگر هیچ کارى غیرممکن نیست. مهم نیست کجا هستى و در چه وضعیتى هستى، راز مى‌تواند تو را به همه‌ى خواسته‌هایت برساند.

معرفی کتاب »» کتاب کیمیاگر

کتاب راز

»» درباره راندا برن

راندا برن، نویسنده و تهیه‌کننده‌ی استرالیایی در سال ۱۹۴۵ متولد شده است. شهرت او در دنیا به خاطر کتاب راز است اما در سال ۲۰۰۷ از سوی مجله‌ی تایم به عنوان یکی از 100 چهره‌ی تاثیرگذار دنیا شناخته شده است.

»» در قسمتی از کتاب می خوانیم

قانون جذب واقعاً تابع فکر توست. هنگامى که به چیزى فکر مى‌کنى که آن را مى‌خواهى و همه‌ىِ توجه خود را به آن معطوف مى‌کنى، آنگاه قانون جذب دقیقاً همان چیزى را به تو مى‌دهد که تو مى‌خواهى. هنگامى که بر چیزى تمرکز مى‌کنى که آن را نمى‌خواهى «نمى‌خواهم دیر برسم، نمى‌خواهم دیر برسم» قانون جاذبه عدم تمایل تو به دیر رسیدن را نمى‌شنود. قانون جذب به فکرهاى تو تجسم بیرونى مى‌بخشد. به همین دلیل، تو مدام دیر مى‌رسى. قانون جذب دربند خواستن و نخواستن تو نیست. هنگامى که بر چیزى متمرکز مى‌شوى، صرف‌ نظر از اینکه آن چیز چیست، تو آن چیز را به زندگى خویش دعوت مى‌کنى. به تعبیر دیگر، فکر تو واقعیت پیدا مى‌کند.

هنگامى که فکرهاى خود را متمرکز مى‌کنى بر چیزى که مى‌خواهى، و این تمرکز را تداوم مى‌بخشى، آنگاه با عظیم‌ترین نیروى جهان خواسته‌ىِ خود را به سوى زندگى خود فرا مى‌خوانى. قانون جذب با واژه‌هاى نفى مانند «نمى‌خواهم» و «نمى‌شود» و «نیست» کار نمى‌کند.

معرفی کتاب »» کتاب بینوایان
جملات زیبا از کتاب راز

»» جملات زیبا از کتاب راز

هیچ‌چیز وارد زندگی تو نمی‌شود، مگر آن‌که تو خود آن را به زندگی خویش فرا خوانده باشی.

«امواج ذهنی، ظریف‌ترین و در نتیجه قدرتمندترین نیروی هستی است. »

به این بیندیش که در حال حاضر چه چیزی می‌تواند زندگی تو را دگرگون کند. نخست فهرستی تهیه کن از چیزهایی که داری و از داشتن آن‌ها خشنود هستی. بابت داشتن این چیزها سرشار شو از احساس شکر و سپاس و امتنان. این احساس، به تو نیرویی عظیم می‌بخشد. بدون این احساس، بر نداشته‌ها و محرومیت‌های خود متمرکز می‌شوی و به تدریج تحلیل می‌روی. یاد بگیر بابت هر رویداد خوب زندگی شکر کنی و با احساسی از سپاس و امتنان زندگی کنی.

بخواه و در انتظار رسیدن خواسته‌هایت بمان. خواست تو، خواسته‌ی تو را به سوی تو جذب می‌کند. هرگز منتظر چیزی نباش که آن را نمی‌خواهی. به تعبیر ساده‌تر، هرگز نفوس بد نزن.
احساس شُکر و سپاس و امتنان موجب تمرکز انرژی حیاتی تو می‌شود و راه رسیدن تو به آرزوهایت را هموار می‌کند. شکرگزار چیزهایی باش که داری، آنگاه به چیزهایی که نداری خواهی رسید.

مشکل این‌جاست. بسیاری از مردم به چیزهایی فکر می‌کنند که آن‌ها را نمی‌خواهند و نمی‌دانند چرا مدام با چیزهایی روبرو می‌شوند که خوشایندشان نیست.

«نمی‌توانم» را به «می‌توانم» تبدیل کن. «نمی‌شود» را به «می‌شود» تبدیل کن. «از عهده‌ی من برنمی‌آید» را به «از عهده‌اش برمی‌آیم» تبدیل کن. آنچه را می‌خواهی، بخواه و به دست آور.

راز، همان قانون جذب است!
این تویی که همه‌چیز و همه وضعیتها را به سوی خود جذب می‌کنی. محتوای ذهن تو، همچون آهن‌ربا، چیزها و وضعیت‌ها را به سوی تو می‌کشاند. وقتی می‌اندیشی، اندیشه‌یِ تو در بیرون تجسم می‌یابد. هرآنچه در ذهن تو می‌گذرد، در بیرون از ذهن تو واقعیت می‌یابد.
«هر فکری واقعیت است، نیروست. »
پرنتیس مالفورد

خود را غرق در نعمت و ثروت ببینید و نعمت و ثروت را به سوی خود جذب کنید. این قانون همیشه کار می‌کند، برای همه.

«نمی‌خواهم جر و بحث کنم. »
«من درگیر جر و بحث می‌شوم. »
«با من این‌طوری حرف نزن. »
«با من همین‌طور و بدتر از این حرف بزن. »
قانون جذب به محتوای فکر تو نگاه می‌کند و محتوای فکر تو را که با احساس آمیخته است تجسم می‌بخشد، همین و بس!

احساس شکر و سپاس و امتنان، تو را با همه‌ی جهان هماهنگ می‌کند. هنگامی که با همه‌ی جهان هماهنگ هستی، از نیروی همه‌ی جهان به نفع خود بهره خواهی برد.
«تردید نکن که احساس سپاس و امتنان، تو را با همه‌ی جهان همسو و هماهنگ می‌کند. هماهنگی با جهان توان خلاقه‌ی وجود تو را فعلیت می‌بخشد

زمان، توهمی بیش نیست. اینشتین می‌گفت: «زمان امری‌ست ذهنی و واقعیت ندارد. » البته، فهم ذهنی و اعتباری بودن زمان کمی دشوار است. تو می‌بینی که رویدادها به دنبال هم می‌آیند و می‌روند. اینشتین و همه‌ی دانشمندان فیزیک کوانتوم می‌گویند همه‌ی رویدادها همزمان اتفاق می‌افتند. اگر این نکته را بفهمی، آنگاه درمی‌یابی آنچه را که در آینده جستجو می‌کنی، در همین لحظه واقع شده است. اگر همه‌چیز همزمان است، بنابراین، آنچه در آینده می‌جویی هم اینک وجود دارد. 

دکتر جو ویتالی
هر آنچه در زندگی تو می‌گذرد، این تو هستی که آن‌ها را به زندگی خود دعوت کرده‌ای. تو آن‌ها را با فکرهایت به سوی زندگی خویش کشانده‌ای، چه خوب چه بد. شاید از شنیدن این حرف ناراحت شوی. ممکن است بگویی: «من تصادف با اتومبیل را جذب نکرده بودم. من این مشتری سمج و حراف و بی‌پول را جذب نکرده بودم. » اما نظر من جز این است. من می‌گویم که تو خود این چیزها را به سوی خود جذب کرده‌ای. قبول کردن این حرف دشوار است، اما اگر آن را بفهمی و بپذیری، زندگیت دگرگون خواهد شد.

غول گمان می‌کند که آن را می‌خواهی. بنابراین، فکر تو را به واقعیت تبدیل می‌کند. قانون جذب هرگز چون و چرا نمی‌کند، فقط عمل می‌کند. قانون جذب، راه هموارِ رسیدن به همه‌ی آرزوهاست.

جهان، دربرگیرنده است و هرگز بیرون نمی‌راند. هیچ‌چیز از دایره‌یِ فراگیر قانون جذب بیرون نمی‌ماند. زندگی تو آیینه‌یِ فکرهای عمده‌ی توست. هر چیزی با کمک قانون جذب عمل می‌کند. تفاوت آدم‌ها با چیزهای دیگر جهان این است که آدم‌ها از قدرت تشخیص برخوردارند. آدم‌ها می‌توانند اراده‌یِ آزاد خود را به کار ببندند و فکرهای خود را انتخاب کنند. آن‌ها قدرت این را دارند که سنجیده فکر کنند و با فکرهای سنجیده‌یِ خود زندگی‌شان را آنچنان که دوست دارند بسازند.

قانون جذب را می‌توان در همه‌جا مشاهده کرد. تو همه‌چیز را به سوی خود می‌کشانی ــ آدم‌ها، شغل، اوضاع و احوال، سلامتی، ثروت، بدهی، شادمانی، اتومبیلی که آن را می‌رانی، دوستانی که به دور خود جمع می‌کنی. تو مانند آهن‌ربا همه‌چیز را جذب خود می‌کنی. به هر چه فکر می‌کنی، آن را در واقعیت می‌سازی. تمامی زندگی تو چیزی نیست جز تجسم فکرهای تو.

عشق بالاترین و پر قدرت ترین فرکانس‌ها در دنیاست

بدانید که هیچ تجربه‌ای به زندگی شما وارد نمی‌شود مگر شما از طریق افکارتان آن را به‌سوی خود جلب کرده باشید.

بسیاری از بهترین نامه‌هایی که دریافت کردیم، از طرف بچه‌هایی بود که موفق شده بودند به هر آنچه می‌خواستند دست یابند، از نمره‌ی بالا در‌امتحانات گرفته تا دوستان خوب.

افکار شما به مواردی در زندگی شما تبدیل می‌شوند. به جای موارد بد، موارد خوب را به‌سوی خود فراخوانید.

احساسات خوب به شما حال خوب و احساسات بد به شما حال بد می‌دهد. احساسات بد عبارت‌اند از افسردگی، خشم، عصبانیت

عوض کردن دنیا یا انسان‌های اطرافتان وظیفه‌ی شما نیست. وظیفه‌ی شما حرکت با جریان درونی و جشن گرفتن آن در درون است.

«جوهر‌این قانون آن است که باید در مورد فراوانی نعمت فکر کنید. فراوانی را ببینید و باورش کنید. هرگز اجازه ندهید کوچک‌ترین فکری از کمبود به ذهنتان خطور کند.»

از خودتان بپرسید: «الان من چه احساسی دارم؟» سعی کنید در طول روز چندین بار ‌این سؤال را از خودتان بکنید و با انجام دادن ‌این تمرین کم کم یاد می‌گیرید که آگاهی بیشتری از احساساتتان داشته باشید

«هر آنچه در دعاهایتان درخواست کنید، و آن را باور کنید، همان را دریافت خواهید کرد.»

دکتر جانسون خودش موفق شده بود بیماری لاعلاجش را شفا دهد. بنابراین برگردان قدرت بینایی چشمان من، در مقایسه با داستان معجزه آفرینی او، بسیار ناچیز بود. در حقیقت من انتظار داشتم که قدرت بینایی‌ام یک شبه به حالت طبیعی‌اش برگردد و رسیدن به ‌این هدف در عرض سه روز چندان چشمگیر نبود. یادتان نرود که زمان و ‌اندازه در کائنات وجود ندارد. درست به همان راحتی که می‌توان یک جوش کوچک را خوب کرد، می‌توان هر نوع بیماری را نیز شفا داد. فرایند کار در هر دوی آن‌ها یکی است و تفاوت تنها در ذهن و کله‌ی ماست. بنابراین اگر به هر دلیلی درد و رنجی به خودتان جذب کردید، سعی کنید در فکرتان هر قدر می‌توانید آن را کوچک و کوچک‌تر کنید. احساس و افکار منفی را رها کنید و در مورد سلامتی کامل فکر کنید.
هیچ دردی بی‌درمان نیست


> لینک کتاب راز در سایت آمازون

> لینک کتاب راز در سایت گودریدز


# خرید کتاب راز با تخفیف

 

خرید کتاب راز ترجمه نفیسه معتکف (نشر لیسا)

خرید کتاب راز (پرفروش‌ترین‌)


دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب راز را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب راز

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.8 ( 2 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب جنایت و مکافات
منبع
markmansonthriftbooks

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا