موفقیت

کتاب جادوی فکر بزرگ

دیوید جی. شوارتز

جادوی فکر بزرگ (The Magic of Thinking Big) نوشته‌ دکتر دیوید جی. شوارتز (David J. Schwartz) با بیش از نیم میلیون تیراژ است. کتاب حاضر یکی از برترین کتب روانشناسی و موفقیت در زندگی است. تفکرات دکتر شوارتز که برگرفته از منابع عالی و اصیل و بهترین و بزرگترین مغزهای متفکری که تاکنون بر روی کره زمین زیسته‌اند برگرفته شده اعتقاد بر این دارد که موفقیت افراد بیش از آن که به میزان هوش آن‌ها بستگی داشته باشد به میزان تفکر آن‌ها بستگی دارد. میزان پول در حساب‌های بانکی، میزان خوشحالی و میزان خشنودی از زندگی، به میزان تفکر شخصی بستگی دارد. موفقیت خرجی برنمی‌دارد. بلکه هر قدم که به پیش برداشته شود بهره‌ای نیز می‌بخشد. همچنین این کتاب در مقاله بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت و ثروت دنیا معرفی شده است.


خرید کتاب جادوی فکر بزرگ


»» درباره کتاب جادوی فکر بزرگ

جادوی فکر بزرگ مشهورترین اثر دکتر دیوید جوزف شوارتز است. این کتاب اولین بار سال 1959 در آمریکا منتشر شد و توانست توجه‌های بسیار زیادی را به خود جلب کند. تا کنون بیش از 6 میلیون کپی از این کتاب 228 صفحه ای در سراسر جهان منتشر شده است.

جادوی فکر بزرگ پر از توصیه‌های کاربردی است و تنها به نصیحت‌ها و توصیه‌های تکراری ختم نمی‌شود. دکتر شوارتس در این کتاب برنامه‌ای را که از پیش به شکل مرتب تدوین شده است را ارائه می‌کند. این برنامه را می‌توانید برای کارتان، برای ازدواج و خانواده تان و برای جامعه‌تان به کار ببندید.

آنچه این کتاب می‌گوید این است که برای رسیدن به آرزوهایتان لازم نیست نخبه باشید یا استعداد شگرفی داشته باشید بلکه لازم است که یادبگیرید و بفهمید چگونه عادت‌های فکری‌ای پیدا کنید که شما را به سوی هدفتان پیش ببرد.

»» فهرست مطالب

 1. باور کنید می‌توانید موفق شوید و موفق خواهید شد
 2. خود را از بهانه‌تراشی، بیماری افراد ناموفق، نجات دهید
 3. اعتمادسازی کنید و ترس را از بین ببرید
 4. چگونه بزرگ فکر کنید؟
 5. چگونه خلاقانه فکر و آرزو کنیم؟
 6. شما همانی هستید که فکر می‌کنید هستید
 7. محیط خود را مدیریت کنید: برای هر کاری درجه‌ی یک باشید
 8. نگرش‌های خود را به حامیان خویش تبدیل کنید
 9. راجع به اشخاص درست فکر کنید
 10. عادتِ عمل پیدا کنید
 11. چگونه شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟
 12. بهره‌گیری از اهداف در پیشرفت مؤثر است
 13. چگونه مانند یک رهبر بیندیشیم؟
معرفی کتاب »»  اثر مرکب

درباره دیوید جی. شوارتز

 

»» درباره دیوید جی. شوارتز

دیوید جوزف شوارتز متولد سال 1927 در آمریکاست. او یکی از مهم‌ترین نویسندگان و سخنرانان حوزه‌ی موفقیت در قرن بیستم بود و از پیشگامان این کار به شمار می‌رود. او مدرک کارشناسی اش را سال 1948 از دانشگا نبراسکا گرفت و دکترایش را سال 1953 از دانشگاه اوهایو دریافت کرد.

دکتر شواترز در دانشگاه جورجیا  بازاریابی تدریس می‌کرد و همچنین مسئولیت‌هایی همچون رئیس بخش و صندوق امور مالی مصرف کنندگان را در این دانشگاه ایالتی برعهده داشت.

دکتر شوارتز به عنوان یک نویسنده‌ی و سخنران انگیزشی بسیار برجسته در حوزه‌‌ی کسب و کار مطرح است . او در میانه‌ی قرن بیستم شهرت بسیاری داشت و برای بیشتر از 3000 شرکت تجاری سخنرانی انگیزشی برگزار کرده بود. او یک شرکت مشاوره دهنده در حوزه‌ی کسب وکار  به نام «creative educational service » را اداره می‌کرد.

کتاب جادوی فکر بزرگ مهم‌ترین اثر این نویسنده‌ی آمریکایی است. از میان کتاب‌های دیگر این نویسنده می‌توان به «اسرار اعتماد به نفس»، «بازاریابی امروز»، «جادوی خود جهت دهی»، «کلمات و مفاهبم بازاریابی: کتاب کار دانشجویان برای بازاریابی امروز: یک روش اساسی»، «سیستم حق امتیاز برای ایجاد فروشگاه های مستقل خرده فروشی» و «یک نماینده حرفه ای برای فروشندگان؟» اشاره کرد.

دکتر دیوید جی شواترز برنده‌ی بورسیه تحصیلی دانشگاه جورجیا شده است. او در سال 1987 در گذشت.

معرفی کتاب »»  شازده کوچولو

جملات زیبا از کتاب جادوی فکر بزرگ

 

»» جملات زیبا از کتاب جادوی فکر بزرگ

یک‌بار شنیدم مربی چترباز جوانی توضیح می‌دهد: «پریدن درواقع خیلی بد نیست. این منتظر پریدن بودن است که آدم را عصبانی می‌کند.

قاعده: به یاد داشته باشید که ظاهر انسان «حرف می‌زند»، پس مواظب باشید که حرف‌های مثبت درباره‌ی شما بزند. هیچ وقت از خانه بیرون نروید مگر این‌که خاطرجمع باشید ظاهرتان مثل شخصی است که دوست دارید باشید. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

هنگامی که موفقیت شرط باشد، مردم را با متر یا کیلو یا میزان تحصیلات، و یا پیشینه ی خانوادگی شان نمی سنجند، بلکه آن ها را بر اساس میزان توقعشان ارزیابی می کنند. میزان توقع ما، تعیین کننده ی میزان موفقیت ماست.

مَثَلی قدیمی هست که ارزش بارها تکرار کردن را دارد: «من از این‌که کفش‌هایم کهنه بودند غصه می‌خوردم تا این‌که مردی را دیدم که پا نداشت.» (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

امروز این کار را بکنید: کاری را که کوچک‌ترین علاقه‌ای به انجام دادن آن ندارید انتخاب کنید. آن‌گاه، بدون این‌که به خود اجازه بدهید به آن فکر کنید یا از آن وحشت کنید، انجامش دهید. این مؤثرترین شیوه‌ی انجام دادن کارهای عادی و روزمره است. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

شناخت ناتوانی خوب است، زیرا زمینه هایی را که هنوز می توانیم در آن رشد کنیم، به ما نشان می دهد. ولی اگر تنها نقطه ضعف خود را بشناسیم، دچار مشکل می شویم و ارزش خود را از دست می دهیم.

از صحبت کردن راجع به حال خود امتناع کنید. هرچه بیشتر راجع به یک بیماری صحبت کنید، حتی سرماخوردگی، به ظاهر بدتر می‌شود. حرف زدن راجع به بدحالی مثل ریختن کود پای علف هرز است. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

ظرفیت، امری ذهنی است. این‌که انسان بتواند چه مقدار کار انجام دهد بستگی به مقدار کاری دارد که فکر می‌کند می‌تواند انجام دهد. وقتی به‌راستی معتقد باشید می‌توانید بیشتر کار کنید، ذهن شما خلاقانه فکر می‌کند و راه را به شما نشان می‌دهد. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

به قول دکتر جرج ای. بورچ. از دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه تولان و متخصص در بررسی طول عمر بشر، عوامل زیادی طول عمر شما را مشخص خواهند کرد؛ از جمله، وزن، وراثت، رژیم غذایی، تنش روانی، و عادات شخصی. لیکن دکتر بورچ می‌گوید: «سریع‌ترین راه به سوی انتهای زندگی، بازنشستگی و بیکاری است. هر انسانی برای ادامه‌ی حیات باید یک دلبستگی در زندگی داشته باشد.» (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

معیار مهم در آگاهی هر کسی، تعداد لغاتی نیست که به کار می برد، بلکه عامل تعیین کننده، تاثیری است که کلام و بیانش بر طرز تفکر خود و دیگران دارد.

نکته‌ی اخلاقی: خودستایی نشاط‌انگیز را تمرین کنید. خودتنبیهی تحقیرکننده را هرگز تمرین نکنید.

عامل مهم در رسیدن به خواسته‌ها، تفکر مثبت نسبت به خودتان است. تنها منبع واقعی که مردم برای قضاوت کردن درخصوص توانایی‌های شما دارند اعمال شماست. اعمال شما را نیز افکارتان کنترل می‌کند.
شما همانی هستید که فکر می‌کنید هستید. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

افرادی که به سانتیمتر مربع خانه‌ی شما و وسایلی که دارید یا ندارید اهمیت می‌دهند نه به عقاید شما و گفتگو با شما، مستعد کوچک‌بینی‌اند. از محیط روانی خود محافظت کنید. دوستانی انتخاب کنید که به مسایل مهم علاقه‌مند باشند، دوستانی که به‌راستی دوست داشته باشند موفقیت شما را ببینند. دوستانی پیدا کنید که برنامه‌ها و آرمان‌های شما را تشویق کنند. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

یک استاد روان‌شناسی پیر من عادت داشت این نصیحت را در آخرین لحظه‌ی آمادگی برای امتحانات نهایی به دانشجویان خود بکند: «برای این امتحان مهم بهترین لباس خود را بپوشید. کت و شلوارتان را بدهید اتو کنند. کفش‌هایتان را واکس بزنید. تیز نگاه کنید؛ چون همین کار به شما کمک خواهد کرد تا تیز فکر کنید.

یک بار از دانشمند بزرگ، اینشتین پرسیدند که یک کیلومتر چند متر است؟ و او جواب داد: «من نمی‌دانم. چرا من باید مغزم را با اطلاعاتی پر کنم که می‌توانم ظرف دو دقیقه در هر کتاب مرجع معمولی پیدا کنم؟»
اینشتین درس بزرگی به ما داد. وی گمان می‌کرد این‌که آدم ذهن خود را برای فکر کردن مورداستفاده قرار دهد، بیش از آن‌که به عنوان انباری برای اطلاعات از آن استفاده کند، اهمیت دارد. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

افرادی که در معرفی خودشان خجالتی هستند می‌توانند این کمرویی را با اعتمادبه‌نفس جایگزین کنند، و برای این منظور کافی است این سه اقدام را همزمان به عمل آورند: اول، دست خود را به طرف دست شخص مقابل دراز کنید و آن را به گرمی بفشارید. دوم، به‌طور مستقیم به شخص مقابل نگاه کنید. و سوم، بگویید «از آشنایی با شما خوشبختم.»
این سه عمل ساده خود به خود و فوری کمرویی را ازبین می‌برد. عمل مطمئن باعث ایجاد تفکر مطمئن می‌شود. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

ظرفیت، امری ذهنی است. این‌که انسان بتواند چه مقدار کار انجام دهد بستگی به مقدار کاری دارد که فکر می‌کند می‌تواند انجام دهد. وقتی به‌راستی معتقد باشید می‌توانید بیشتر کار کنید، ذهن شما خلاقانه فکر می‌کند و راه را به شما نشان می‌دهد.

مطالعه‌ی سرگذشت‌های گوناگون ثابت کرد که میزان حساب‌های بانکی، میزان حساب‌های خوشنودی، و میزان حساب رضایت عمومی فرد به اندازه‌ی فکر او بستگی دارد. فکر بزرگ جادو می‌کند.
«اگر فکر بزرگ این‌قدر نتیجه‌بخش است، چرا همه بزرگ فکر نمی‌کنند؟» بارها این سؤال از من شده است. من معتقدم که جواب این جاست. همه‌ی ما، بیش از آن‌که تشخیص بدهیم، محصول تفکر اطراف خویش هستیم و بخش زیادی از این تفکر کوچک است، نه بزرگ. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

وقتی که معتقد باشید راهی پیدا می‌شود، خود به خود انرژی منفی (بیایید رها کنیم، بیایید برگردیم) را به انرژی مثبت (بیایید ادامه دهیم، بیایید جلو برویم) تبدیل می‌کنید.

این روزها فقط از سه راه می‌توان پول درآورد. اول، ازدواج با زنی پولدار؛ دوم، دزدی به روشی تر و تمیز و قانونی؛ سوم، آشنا شدن با افراد مناسب و با نفوذ فراوان.

به‌راستی ترس نیرویی قدرتمند است. ترس به هر طریقی مردم را از به‌دست آوردن آنچه از زندگی می‌خواهند باز می‌دارد.
ترس از هر نوع و اندازه‌ای که باشد، تصویری از عفونت روانی است. ما می‌توانیم عفونت روانی را به همان شیوه‌ای درمان کنیم که عفونت جسمانی را درمان می‌کنیم با درمان‌های ویژه و آزمایش‌شده. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)

بعضی افراد هستند که دوست دارند شما زیان کنید، بدبختی را تجربه کنید، یا توبیخ شوید. اما این افراد نمی‌توانند به شما صدمه بزنند، اگر این سه مورد را به خاطر بسپارید:
۱. هنگامی که از جنگیدن با افراد کوچک اجتناب می‌کنید، برنده شما هستید. جنگیدن با افراد کوچک شما را تا اندازه‌ی آن‌ها تنزل می‌دهد. بزرگ بمانید.
۲. انتظار داشته باشید از کمینگاه به شما تیراندازی کنند. این نشانه‌ی رشد شماست.
۳. به خود تذکر دهید که تیراندازان از لحاظ روانی بیمارند. برایشان متأسف باشید.
آن‌قدر بزرگ فکر کنید که دربرابر حملات افراد کوچک مصون بمانید. (از کتاب جادوی فکر بزرگ)


> لینک کتاب جادوی فکر بزرگ در سایت آمازون

> لینک کتاب جادوی فکر بزرگ در سایت گودریدز


# خرید کتاب جادوی فکر بزرگ با تخفیف

 

خرید کتاب جادوی فکر بزرگ ترجمه مهین خالصی (نشر نسل نواندیش)

خرید کتاب جادوی فکر بزرگ ترجمه طوبی مردانی (نشر ریواس)

خرید کتاب جادوی فکر بزرگ ترجمه غلامحسين علی مازندرانی (نشر آرایان)


دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب جادوی فکر بزرگ را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب جادوی فکر بزرگ

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
معرفی کتاب »»
کتاب قدرت عادت
منبع
fidibowikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا