موفقیت

کتاب اثر مرکب

دارن هاردی

اثر مرکب (The Compound Effect)، اثری نوشته ی دارن هاردی (Darren Hardy) است که نخستین بار در سال 2010 به انتشار رسید. در این کتاب بسیار تأثیرگذار، هیچ حقه یا شعبده ای برای دگرگون کردن زندگی به شما معرفی نمی شود بلکه تصمیمات، که سرنوشت همه ی ما را می سازند، در مرکز توجه قرار دارند. تصمیمات کوچک و روزمره ی ما یا باعث می شوند به زندگی‌ای که می خواهیم برسیم و یا ما را از آن دور می کنند. دارن هاردی که مدت ها ناشر مجله ی شناخته شده ی «موفقیت» بوده، اثر مرکب را به مخاطبین خود تقدیم می کند که تشریحی جزء به جزء است از قواعد بنیادینی که بزرگترین موفقیت ها را در تجارت، روابط و غیره رقم زده اند. این سیستمِ ساده، گام به گام و کاربردی به شما کمک خواهد کرد که موفقیت هایتان را چند برابر کنید، از چگونگی روند پیشرفت خود آگاه شوید و به شکلی واقع گرایانه در مسیر رسیدن به هدف های خود گام بردارید. اگر داشتن زندگی‌ای خارق العاده برایتان اهمیت دارد، از قدرت اثر مرکب استفاده کنید تا موفقیتی را که می خواهید، خودتان با دستان خودتان بسازید. همچنین این کتاب در مقاله بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت و ثروت دنیا معرفی شده است.


خرید کتاب اثر مرکب


»» منظور از اثر مرکب چیست؟

دارن هاردی در ابتدا اولین سرمایه‌گذاری خود را در 18 سالگی با تجربه‌ای کم انجام داد، سپس در سال 2007، مجله موفقیت را راه‌اندازی کرد و آن را به یک نشریه ماهانه تبدیل کرد. پس از گذشت بیش از 10 سال از انتشار مجله، دارن هنوز در مسیر قرار دارد و هنوز 99 درصد موفقیتش را به مداوم انجام دادن کارهای کوچک واگذار می‌کند. اما کارهای کوچک دقیقاً چیست‌اند؟

دارن در کتابش، توضیح می‌دهد که چگونه به جای شرط‌‌ بندی‌های بزرگ و تغییرات چشمگیر، او اهداف خود را به عادت‌های کوچک روزانه که می‌تواند پیگیری کند تبدیل می‌کند و سپس با استمرار در انجام این عادت‌ها، منتظر اثرات ترکیب شده آن می‌نشیند.

کلیت مطالب کتاب در سه مورد زیر خلاصه می‌شود:

اهداف زندگی خود را به عادت‌های کوچک تبدیل کنید، مثلاً: خواندن یک صفحه از کتاب در روز.

عادت‌های روزانه را به طور مداوم در بلند مدت انجام دهید.

به طور کاملاً برنامه‌ریزی، ترکیب عادت‌های کوچک تأثیرات خود را در زندگی شما نشان خواهند داد.

»» درباره‏ دارن هاردی

درباره دارن هاردی

دارن هاردی در سال 1971 در آمریکا متولد شد. او نخستین کسب‏‌وکار خود را زمانی که تنها 18 سال داشت، آغاز کرده و تا پیش از 25 سالگی، به درآمد سالیانه‌‏ی میلیون‌‏دلاری دست یافت. کمتر از پنج سال بعد، هاردی صاحب شرکتی شده بود که سالیانه بیش از 50 میلیون دلار درآمد داشت.

او در سال 2007، ناشر مجله‏ی محبوب «موفقیت» شد. هاردی کتاب اثر مرکب را در سال 2010 نوشت؛ کتابی که تاکنون از نظر منتقدان بهترین اثر او به‌‏شمار می‏رود.

دارن هاردی کتاب‌‏های دیگری نیز نوشته که در این میان، می‌‏توان به «ترن هوایی» (2014) و «بهترین سال زندگی تو» (2011) اشاره نمود. هاردی در کتاب ترن هوایی، به چالش‌‏های پیش روی کارآفرینان می‏پردازد و در کتاب بهترین سال زندگی تو، شیوه‌‏ای کاربردی برای برنامه‌‏ریزی و دست‏یابی به اهداف شخصی ارائه می‏دهد.

 

»» درباره کتاب

مطالب ابتدایی کتاب اثر مرکب ، دارن هاردی به خواننده می‌گوید که این اثری فوق العاده در مورد موفقیت است و چه چیزهایی برای به دست آوردن آن ضروری است. در جهانی که جوانان توسط رسانه‌ها بمباران می‌شوند، پیام‌ها و تصاویر زیادی درباره سریع‌ترین راه برای موفقیت و ثروت هر روز به گوش می‌رسد.

کتاب این مسئله را اذعان می‌کند و در تلاش است راه‌حل‌های بسیار ساده‌ای ارائه دهد. هاردی معتقد است: «هیچ فرمول مخفی یا سریعی وجود ندارد.» در عوض، نویسنده این کتاب بر این عقیده است روش او بر پایه ترکیب است.

این کتاب به خوانندگان نشان می‌دهد که چگونه با اجرای عادت های خوب در طول زمان، هر فردی می‌تواند به اهداف خود برسد و برنده بازی با خود شود. و اول از همه امکان این را خواهد داشت که موفقیت‌هایی را که در زندگی می‌خواهد را به دست آورد. به طور خلاصه، نتیجه حفظ عادات خوب داشتن تمرکز، انرژی و شادی است.

کتاب اثر مرکب

هاردی نشان می‌دهد که چگونه او رشد کرد و همیشه به دنبال برنامه‌ای دقیق با برای تکمیل کارهای و فعالیت‌های روزانه است. به عنوان یک نتیجه، هاردی تبدیل به فردی شد که رویکرد دقیقی برای هدفمند کردن عادات خوبش پیدا کرده بود.

با این حال، دستیابی به موفقیت لازم نیست شخصیتی مانند هاردی داشته باشید. فقط باید بخواهید آنچه را که به اندازه کافی بد است را از زندگی و خانه خود دور کنید. مهم نیست که سنتان چقدر است، هاردی در کتابش ادعا می‌کند که اگر تصمیم بگیرید که عادت ‌های بد خود را در طول زمان تغییر دهید، می‌توانید به اهداف مهم ‌تر و تأثیر گذار خود جامه عمل بپوشانید.

کتاب در شش فصل تلاش می‌کند تا تئوری نرم خود را اثبات کند و چگونگی انتخاب های بد‌ را مشخص و اینکه چگونه در طول زمان بر مردم تأثیر می‌گذارد را آموزش دهد. از سوی دیگر، او درباره چگونگی دستیابی اهداف به عادات خوب در طول زمان بحث می کند.

کتاب نمونه‌های متعددی را از مشتریانی که نویسنده در طی سال‌ها برخورد داشته است را معرفی می‌کند و موقعیت‌های مبتنی بر زندگی هر کدام را با نتایج واقعی ارائه می‌دهد. هاردی آن را با آنالوگ‌هایی که نقطه قدرت اثر او را نشان می‌دهد، آبیاری می‌کند. مانند تقارب آب پمپاژ: هنگامی که آب را از یک چاه می‌کشید، ممکن است گاهی اوقات بسیار طول بکشد تا آب از زمین خارج شود. بسیاری از مردم پس از مدت کوتاهی از پمپاژ کردن آب خودداری می‌کنند، آنها متقاعد شدن که آب بالا نمی‌آید. آنها به جایی می‌روند که بتوانند آب را سریع‌تر خارج کنند.

با این حال، مرد یا زن هر روز شروع به کار می‌کنند و به طور مداوم آب را پمپ، پمپ، پمپ می‌کنند. در نتیجه این هماهنگی، آب در نهایت خارج شده و آنها مشکل خود را در پیدا کردن آب حل کرده‌اند. در حالی که دیگران که سعی دارند سریع‌تر آن را پیدا کنند و هنوز به دنبال آن هستند. هاردی با تعهد به عادت های خوب، ادعا می‌کند که مردم می‌توانند به حرکت خود ادامه دهند و غیرقابل توقف شوند. همیشه تعجب می‌کنید که چرا مردم تلاش‌گر همیشه موفق هستند؟ خب، جواب مشخص است، آنها تلاش مداوم دارند.

هاردی مانند بسیاری از کتاب‌هایش در بخش بهبود رفتار شخصی، به شیوه‌ای آسان و گاه به گاه سریع موضوعات را بیان می‌کند. نثر غیررسمی او به نظر می‌رسد مثل این است خواننده با یک دوست یا مربی محبوبش در حال صحبت است. این کار با ایجاد یک نگاه جدید به آنچه که بر پایه موفقیت قرار می‌گیرد، به اهداف توسعه شخصی کمک می‌کند، این همان جهت دادن به عادت‌های مثبت روزانه است.

اگر در مورد پیشرفت شخصی علاقه‌مند هستید، این کتاب جای خوبی برای شروع است! این کتاب به طور مؤثری بر هسته اصلی آنچه که بر پایه موفقیت تأسیس‌شده به نگارش در آمده است.

مهم است بدانید که تغییری کوچک می‌تواند تأثیر قابل توجهی در زندگی داشته باشد. انتخاب‌های شما منعکس‌کننده رفتارتان است و این رفتارها به عادت تبدیل می‌شوند. مثل هر چیزی در زندگی، هرچه بیشتر تمرین کنی، در آن کار بهتر می‌شوی.

اگر شما مثبت عمل کنید، احتمالاً نتایج مثبت خواهید داشت. نتایج مثبتی که می‌خواهید در زندگی خود تجربه کنید، نتیجه انتخاب هوشمندانه و تکرار مداوم آنها خواهد بود. اگر همچنان به انتخاب‌های هوشمندانه در طول زمان ادامه دهید، نسخه‌ای بهتر از خودتان خواهید بود.

معرفی کتاب »»  کار عمیق

کتاب اثر مرکب

 

5 نکته از کتاب اثر مرکب

– برای کاری حیرت‌انگیز تردید نکنید! موفقیت بر پایه تصمیم‌گیری هوشمندانه در طول زمان است.

– خوب است گام‌های کوچکی برای اهدافی که می‌خواهید بردارید. می‌خواهید وزن کم کنید؟ اغلب مردم برای عضویت در باشگاه ثبت نام می‌کنند، لباس‌های جدید و یا محصولات بهداشتی جدید خریداری می‌کنند و سپس بعد از یک هفته همه چیز را کنار می‌گذارند. در عوض، هاردی ممکن است به شما بگوید که به مدت ده دقیقه هر روز برای یک هفته ورزش کنید، سپس آن را تا پانزده دقیقه افزایش دهید. تا پایان ماه بعد زمان ورزش شما به 30 دقیقه خواهد رسید.

– اگر با افراد منفی باف هم صحبت شوید، نمی‌توانید زندگی مثبتی برای خود رقم بزنید.

– اگر از آن به عنوان یک ابزار یادگیری استفاده کردید، کتاب تأثیر بسیاری برای شما خواهد داشت. از فعالیت‌های ارائه‌شده در طول مسیر برنامه‌ریزی استفاده می‌شود که خوانندگان را قادر می‌سازد تا این ایده‌ها را در زندگی خود اعمال کنند. من هر تمرین را انجام دادم و به این موضوع اعتماد داشتم که چرا داشتن برنامه‌ای عملی می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. با این حال، عادت‌های بد خود را شناسایی کردم و اکنون به آرامی آنها را به عادت‌های خوب تبدیل می‌کنم!

– هرگز خیلی دیر نیست تا کار خود را شروع کنید. مفاهیم این کتاب برای افراد در همه سنین و هر شرایط زندگی مفید است.

این کتاب با ترجمه لطیف احمدپور، میلاد حیدری را می‌توانید در نسخه الکترونیکی پی‌دی‌اف (PDF) از سایت فیدیبو دانلود کنید، همچنین اگر از گوش فرادادن به داستان بیشتر از خواندن لذت می‌برید، خرید آنلاین نسخه کامل و یا خلاصه آن را در قالب کتاب صوتی پیشنهاد می‌دهیم.

 

»» فهرست مطالب

 • تحسین اثر مرکب
 • قدردانی
 • پیامی ویژه از آنتونی رابینز
 • مقدمه
 • فصل اول. اثر مرکب در عمل
 • فصل دوم. انتخاب‌ها
 • فصل سوم. عادت‌ها
 • فصل چهارم. تکانش
 • فصل پنجم. تاثیرات
 • فصل ششم. شتاب بخشیدن
 • نتیجه‌گیری
 • ضمیمه‌ها
 • پرسش‌نامه ارزیابی قدردانی
 • پرسش‌نامه ارزشیابی ارزش‌های اصلی
 • پرسش‌نامه ارزیابی زندگی
 • پرسش‌نامه تعیین هدف
 • پرسش‌نامه ارزیابی عادت‌ها
 • پرسش‌نامه تاثیرات ورودی
 • پرسش‌نامه ارزیابی ارتباطات
معرفی کتاب »»  خودت را به فنا نده
جملات زیبا از کتاب اثر مرکب

»» جملات زیبا از کتاب اثر مرکب

«آدمی باش که می‌تواند بگوید نه! این خوب نیست که بتوانی همیشه با جمعیت همرنگ شوی. فردی غیرمعمول باش، فردی خارق‌العاده.»

در زندگی‌تان آنچه را به دست خواهید آورد که بپذیرید و فکر کنید شایسته آن هستید! (کتاب اثر مرکب)

ما دائم با ادعاهای مهیج فزاینده ای درباره ی پولدار شدن، خوش اندام شدن، جوانتر شدن، جذابتر شدن و … بمباران می شویم و معمولا همه ی آن ها ادعاهایی یک شبه با تلاش کم و پرداخت مثلن فقط ۹۵/۳۹ دلار هستند. این پیام های بازاریابی تکراری، احساس و درک ما را درباره ی آنچه که برای رسیدن به موفقیت لازم است، تحریف می کنند. ما بینش مان را درباره اصول ساده اما عمیقی که برای موفقیت لازم و ضروری هستند، از دست داده ایم. من از این موضوع، خسته و کلافه شده ام. دیگر نمی توانم کنار بنشینم و ببینم که این پیام های بی معنی و نابخردانه، مردم را منحرف می کنند. من این کتاب را به این خاطر نوشتم که شما را برگردانم به اصول اولیه. می خواهم به شما کمک کنم تا از این اغتشاش و درهم ریختگی خلاص شوید و روی همان اصول اساسی تمرکز کنید که واقعا مهم هستند. (کتاب اثر مرکب)

به روابط خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید سه ساعت را با شخص سه دقیقه‌ای نمی‌گذرانید. (کتاب اثر مرکب)

خیلی اوقات نوع شخصیت، فرهنگ، تربیت، دوستان و محیط ما را به سمت انتخاب های اشتباهی که حتی متوجه نشده ایم چگونه شکل گرفته اند، هدایت می کند و این واقعیت است که باعث شده ما با مجموعه ای از انتخاب های احمقانه و بدون هیچ دلیل مشخصی خودمان را دچار عواقب ناخواسته مثل ورشکستگی، طلاق و … بکنیم. فیل ها هیچ موقع ما را گاز نمی گیرند! این پشه ها هستند که ما را نیش می زنند! پس به این واقعیت برسیم که چیزهای بسیار کوچک ممکن است تمام زندگی، حرفه و آبروی ما را از بین ببرند.  (کتاب اثر مرکب)

نگاه کردن به خودتان به‌عنوان سخت‌ترین رقیب‌تان، یکی از بهترین روش‌های چندین برابر کردن نتایج‌ است. (کتاب اثر مرکب)

بگذارید نکته اصلی درمورد شانس را به شما بگویم: همه ما خوش‌شانس هستیم. اگر سالم و تندرست هستید و در قفسه، غذای کمی دارید، به‌صورت غیرقابل انکاری خوش‌شانس هستید. (کتاب اثر مرکب)

تنها یک چیز است که در ۹۹ درصد موفق‌ها و شکست‌خورده‌ها مشترک است. همه آن‌ها از انجام کارهای تکراری متنفر هستند. تفاوت در این است که افراد موفق به هر حال این کار را انجام می‌دهند. تغییر همیشه دشوار است و به همین دلیل، مردم عادات بد را ترک نمی‌کنند و در نهایت، غمگین و ناسالم باقی خواهند ماند.

چیزی که من را درمورد این حقیقت به هیجان می‌آورد، این است که اگر تغییر، آسان بود و همه این کار را به‌سادگی انجام می‌دادند، برای من و شما خیلی سخت بود که بتوانیم متمایز شویم و فردی موفق و خارق‌العاده باشیم. عادی بودن، آسان است. خارق‌العاده بودن است که شما را از سایر مردم دنیا متمایز می‌کند. (کتاب اثر مرکب)

متاسفانه افرادی که نادیده‌شان می‌گیریم، اغلب مهم‌ترین افراد زندگی‌مان هستند.

باید بدانیم آرزوها، دلبستگی، علایق و حتی ظاهر ما مهم نیست، مهم این است که در طول ۲۴ ساعت و در طول ۷ روز هفته به چه سبکی زندگی می کنیم تا بفهمیم عادات خوب و بد ما چگونه است. ما همه اعتیاد به عادات مان داریم و این عادات خوب و بد تمام زندگی ما را فرا گرفته اند. (کتاب اثر مرکب)

چیزی که من را درمورد این حقیقت به هیجان می‌آورد، این است که اگر تغییر، آسان بود و همه این کار را به‌سادگی انجام می‌دادند، برای من و شما خیلی سخت بود که بتوانیم متمایز شویم و فردی موفق و خارق‌العاده باشیم. عادی بودن، آسان است. خارق‌العاده بودن است که شما را از سایر مردم دنیا متمایز می‌کند. (کتاب اثر مرکب)

«اگر پیشرفتی را که دوست دارید داشته باشید، ندارید، اما توانایی آن را در خود حس می‌کنید، تنها به این دلیل است که اهداف‌تان را به روشنی تعریف نکرده‌اید.» (کتاب اثر مرکب)

راه دیگر برای چندین برابر کردن نتایج این است که نسبت‌به گذشته‌تان و انتظاری که سایرین از شما دارند، تلاش بیشتری کنید. بیشتر از «کافی» کار انجام دهید! (کتاب اثر مرکب)

وقتی با وجود سختی و یکنواختی به تلاش خود ادامه می‌دهید، پیشرفت می‌کنید و در رقابت‌های بزرگ پیروز می‌شوید. اگر سخت، آزاردهنده و خسته‌کننده است، بگذارید باشد. انجامش دهید و همین‌طور انجام آن را ادامه دهید. اثر مرکب در نهایت شما را غافلگیر خواهد کرد. (کتاب اثر مرکب)

جمله‌ای را که دکتر مارتین‌ لوترکینگ گفته، به‌شدت دوست دارم: «ارزیابی نهایی یک فرد از جای راحت و آرامی که اکنون ایستاده، صورت نمی‌گیرد، بلکه جایی اندازه‌گیری می‌شود که با سختی‌ها در چالش است.» (کتاب اثر مرکب)

کارهای معمولی، نتایج معمولی هم به بار می‌آورند.

جامعه ما را طوری شرطی کرده است که به نمایشی از تصویر تلاش سخت اعتقاد داشته باشیم. قضیه عکس این است. (کتاب اثر مرکب)

«آرزو نکنید ای کاش شرایط آسان‌تر بود، آرزو کنید ‌کاش شما بهتر بودید!»

ثبات ‌قدم، تنها کلید موفقیت است.

چالش‌برانگیزترین جنبه اثر مرکب این است که قبل از آن‌که بتوانیم نتایج آن را مشاهده کنیم، باید به‌صورت پیوسته و مداوم، مدتی به کار کردن مفید ادامه دهیم. پدربزرگ و مادربزرگ‌های ما این اصل را می‌دانستند. آن‌ها کل عصر را به تلویزیون تماشای برنامه‌های تبلیغاتی که چگونه در سی روز اندامی مناسب داشته باشیم، نمی‌گذراندند. (کتاب اثر مرکب)

تصمیمات شما سرنوشت‌تان را رقم می‌زنند. سرنوشت، چیزی است که خودتان آن را می‌سازید. تصمیمات کوچک روزانه‌تان، شما را به‌سمت زندگی‌ای که به دنبالش هستید یا به‌سمت فاجعه سوق می‌دهد. همین تصمیمات کوچک، زندگی ما را شکل می‌دهند.

«هیچ اصول جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست، بلکه موضوعی قدیمی است. به کسی که می‌گوید می‌خواهم به شما عتیقه‌های ساخت خودم را نشان دهم، باید شک کنید. شما نمی‌توانید عتیقه تولید کنید!»

چرا هر چیزی ممکن است
قدرت چرای شما همان چیزی است که باعث می‌شود به تلاش سخت و طاقت‌فرسا ادامه دهید. مادامی‌که چراهای شما مشخص نشده باشند، چگونه‌های شما بی‌معنی هستند.

تغییرات ظریف و به‌ظاهر کم‌اهمیت می‌توانند آرزوها و الهامات شما را به نتایج واقعی تبدیل کنند.

اگر همیشه برای دیر کردن افراد، منتظر بمانید، مردم همیشه در قرار‌هایشان با شما دیر خواهند کرد. اگر دستمزد پایین و کار دشوار را تحمل کنید، این موضوع ادامه خواهد یافت. اگر اضافه وزن را تحمل کنید، خسته تر، بیمارتر و چاق‌تر خواهید شد. 

اولین گام همیشه سخت‌ترین بود؛ حرکت دادن آن از حالت سکون.

همه ما یکسان به دنیا آمده‌ایم: برهنه، هراسان و بیسواد. بعد از این ورود بزرگ، زندگی مجموعه‌ای از انتخاب‌هایی خواهد بود که خودمان داریم.

موفقیت چیزی نیست که بخواهی به دنبال آن بگردی. هر چیزی را تعقیب کنی، از تو دوری خواهد کرد. همانند تلاش برای گرفتن پروانه‌هاست. موفقیت، چیزی است که با تبدیل شدن به شخصیتی که می‌خواهی، به دست می‌آید.

اگر به ساندویچ «بیگ‌مک» یک گاز بزنید و ناگهان زمین بخورید و دچار حمله قلبی شوید، هرگز سراغ لقمه دوم نخواهید رفت. اگر پک بعدی سیگار بلافاصله صورت‌تان را شبیه فردی ۸۵ ساله کند، هرگز به سیگار کشیدن ادامه نخواهید داد. اگر از دهمین تماس تلفنی فروش امتناع کنید و همان باعث شود اخراج یا ورشکسته شوید، بدون درنگ گوشی تلفن را برمی‌دارید، و اگر تکه‌ای کیک بلافاصله ۲۰ کیلوگرم به وزن شما اضافه کند، خواهید گفت: «خیلی ممنون، میل ندارم!»

این موضوع همین قدر ساده است. با زمان کافی و ثابت‌قدمی، نتایج آشکار می‌شوند. بهتر این‌که این نتایج همیشه قابل پیش‌بینی هستند

ممکن است درمورد ثبت وقایع و گزارش‌نویسی شنیده باشید. ممکن است به شیوه خودتان، این تمرین را انجام داده باشید. حاضر هستم با اطمینان بگویم الان این کار را انجام نمی‌دهید، درست است؟ از کجا می‌دانم؟ چون زندگی‌تان آن‌گونه که برایتان مطلوب است، پیش نمی‌رود. از مسیر خارج شده‌اید. گزارش‌نویسی، روشی است که شما را دوباره به مسیر باز می‌گرداند.

آن‌ها به خاطر موفقیت‌شان شکست خوردند یا بهتر بگوییم، به خاطر متوقف کردن کارهایی که منجر به موفقیت‌شان شد، شکست خوردند. موفقیت آن‌ها نگرش‌شان را محدود کرد و باعث شد از تلاش دست بردارند. 

شما به تنهایی مسئول کاری که می‌کنید، کاری که نمی‌کنید و حتی واکنش دربرابر رخدادی که برای شما اتفاق افتاده است، هستید. این طرز فکر قدرتمند، زندگی‌ام را متحول کرد. شانس، شرایط یا موقعیت، دیگر برایم اهمیتی نداشتند.

تمام افراد موفق، انسان‌هایی پیگیر هستند.

تغییرات بسیار کوچک و به‌ظاهر ساده و بی‌اهمیت می‌تواند در شما انقلابی ایجاد کند.

می‌گوییم هدفی که نوشته نشود، تنها فانتزی خیالی است

هنوز خیلی از آن‌ها انگشت اتهام را به‌سمت هم دراز می‌کنند، یکدیگر را مقصر می‌دانند و انتظار دارند دولت مشکلات‌شان را حل کند. اگر تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که ترافیک را عامل دیر رسیدن خودتان بدانید، یا گفته باشید حال‌تان خوب نیست چون با فرزندتان، همسرتان یا همکارتان مشکل داشته‌اید، مسئولیت ۱۰۰ درصدی زندگی‌تان را به عهده ندارید! دیر رسیدید، چون پرینتر مشغول بود؟ شاید لازم نبود تا آخرین دقیقه صبر کنید؟ همکارتان گزارش شما را خراب کرد؟ نباید خودتان قبل از ارایه، آن را دوباره بررسی می‌کردید؟ نمی‌توانید با فرزند نوجوان غیرمنطقی خود کنار بیایید؟ کتاب‌های آموزشی بیشماری هست که به شما یاد می‌دهد چگونه با آن‌ها برخورد کنید.

نمی‌توانیم دی. ان. ای خودمان را تغییر دهیم، اما می‌توانیم رفتار‌هایمان را عوض کنیم.


> لینک کتاب اثر مرکب در سایت آمازون

> لینک کتاب اثر مرکب در سایت گودریدز


# خرید کتاب اثر مرکب با تخفیف

 

خرید کتاب اثر مرکب ترجمه لطیف احمدپور (نگاه نوین)

خرید کتاب اثر مرکب ترجمه عليرضا خاكساران (آموخته)

خرید کتاب اثر مرکب ترجمه شاهین بیات (نسل نواندیش)

خرید کتاب اثر مرکب ترجمه حمید حسینی (داریوش)


دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب اثر مرکب را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب اثر مرکب

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂

امتیاز کاربران: 4.48 ( 6 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید
منبع
fidibosuccessdarrenhardygoodreads

10 دیدگاه

 1. تبلیغات تلویزیونی به‌شدت از روان‌شناسی ما، ترس‌هایمان، درد‌ها، احتیاجات و نقاط‌ضعف‌مان برای به دام انداختن‌ ما سوء‌استفاده می‌کنند. اگر دایم حس کنم آن‌گونه که باید باشم، نیستم و باید برای بهتر شدن، کالایی را بخرم، چطور می‌توانم انتظار داشته باشم از کارهایم نتایج عالی بگیرم؟
  #کتاب اثر مرکب

 2. یکی از فلسفه‌های پدرم این بود: «مهم نیست چقدر باهوش باشید. باید خیلی سخت کار کنید که بتوانید کمبود تجربه، مهارت، هوش یا استعداد‌های ذاتی‌تان را جبران کنید. اگر رقیب‌تان باهوش‌تر یا باتجربه‌تر است، باید سه یا چهار برابر بیشتر کار کنید تا بتوانید بر او پیروز شوید.»
  #کتاب اثر مرکب

 3. با افراد موفق بیشماری کار کرده‌ام؛ مدیران، ستاره‌های سینما، قهرمانان ورزشی و… همه آن‌ها یک ویژگی مشترک و عادت‌های خوب دارند؛ نهبه این معنی که عادات بدی ندارند؛ البته که دارند، اما تعداد عادت‌های بدشان زیاد نیست. رویه‌ای روزانه که براساس عادت‌های خوب تنظیم شده باشد، باعث ایجاد تفاوت بین موفق‌ترین افراد و سایر مردم می‌شود. آیا این منطقی نیست؟
  #کتاب اثر مرکب

 4. نگاه کردن به خودتان به‌عنوان سخت‌ترین رقیب‌تان، یکی از بهترین روش‌های چندین برابر کردن نتایج‌ است. وقتی به دیوار محدودیت می‌رسید، فراتر و بالاتر روید. راه دیگر برای چندین برابر کردن نتایج این است که نسبت‌به گذشته‌تان و انتظاری که سایرین از شما دارند، تلاش بیشتری کنید. بیشتر از «کافی» کار انجام دهید!
  #کتاب اثر مرکب

 5. خروجی‌های شما، نتیجه تصمیمات لحظه‌به‌لحظه شماست. قدرت خارق‌العاده‌ای خواهید داشت که زندگی خود را با این انتخاب‌ها تغییر دهید. قدم‌به‌قدم، روزبه‌روز، انتخاب‌های شما اعمال‌تان را شکل می‌دهند و به عادت تبدیل می‌کنند. این‌جاست که تمرین کردن، آن‌ها را دایمی می‌کند.
  بازنده بودن، یک عادت و برنده بودن نیز همین‌طور است. بیایید عادت‌های موفقیت و برنده شدن را ‌آرام‌آرام به زندگی‌تان تزریق کنید. عادت‌های مخرب را حذف، و به جای آن‌ها، عادت‌های مثبت و سازنده را جایگزین کنید. آن وقت است که قادر خواهید بود زندگی خود را به هر سمتی که تمایل دارید، هدایت کنید و دورترین تصورات‌تان را به حقیقت تبدیل کنید.
  #کتاب اثر مرکب

 6. لازم نیست چیز جدیدی یاد بگیرید. اگر مورد لازم برای موفق شدن، تنها اطلاعات بیشتر بود، هر کسی با اینترنت پرسرعت، الان در قصر زندگی می‌کرد.
  #کتاب اثر مرکب

 7. تطبیق پیدا کردن با هر تغییری به همین صورت است. ابتدا با برداشتن یک قدم کوچک شروع می‌کنید؛ تنها یک قدم در هر زمان. پیشرفت بسیار کُند است، اما وقتی بعد از مدتی تبدیل به عادت شد، «تکانش بزرگ» ظاهر می‌شود.
  #کتاب اثر مرکب

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا