موفقیت

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

رابین شارما

باشگاه پنج صبحی‌ ها (The 5 AM Club) اثر رابین شارما (Robin Sharma) ، داستان حیرت انگیز و شگفت انگیز دو انسان معمولی است که به دنبال بهره وری، رفاه و آرامش بیشتر در عصر حواس پرتی دیجیتالی و پیچیدگی های فراوان هستند که با فردی بسیار موفق و جذاب روبرو می شوند. این فرد آنها را به یک سفر شگفت انگیز به سراسر جهان می برد که به آنها کمک می کند به طور چشمگیری کسب و کار خود را ارتقا بخشند، و همچنین اثربخشی آنها را همراه با احساس آزادی شخصی بهبود می دهد.

>> درباره کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها اثر رابین شارما بانام اصلی (The 5 AM Club: Own Your Morning. Elevate Your Life) روایت داستان دو غریبه است که با یک فرد بسیار پولدار آشنا می‌شوند. آن‌ها از آموزه‌ها و دستورالعمل‌های فرد پولدار استفاده می‌کنند تا مسیر موفقیت را بپیمایند. نویسنده در این اثر از اهمیت پنج صبح بیدار شدن می‌گوید، او از این زمان به‌عنوان ضربان تپنده‌ی جهان یاد می‌کند و به همه‌ی افرادی که به‌دنبال موفقیت هستند پیشنهاد می‌کند سحرخیز باشند.

او معتقد است در این زمان افراد از هوشمندتر هستند و بدنشان نسبت به زمان‌های دیگر روز از انرژی بیشتری برخوردار است. هدف اصلی این کتاب از نامش مشخص است، شامل آموزه‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا میزان بهره‌وری‌ تان با برنامه‌ی صبحگاهی افزایش یابد. با داشتن برنامه‌ی منظم و سحرخیزی افراد می‌توانند در کار، زندگی شخصی و روابط شان موفق‌ تر عمل کنند و از زمانشان به نحو احسن استفاده کنند. نکات ارائه شده در این اثر ساده و آسان است و هر فرد می‌تواند آن‌ها را عملی کند.

معرفی کتاب »»  انسان خردمند

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

 

>> فهرست کتاب باشگاه 5 صبحی ها

فصل 1: تصمیمی خطرناک
فصل 2: فلسفه‌ای روزانه برای افسانه‌ای شدن
فصل 3: دیداری غیرمنتظره با غریبه‎ای شگفت‌انگيز
فصل 4: متوسط و عادی بودن را فراموش کنید
فصل 5: یک ماجراجویی عجیب به درون تسلط صبحگاهی
فصل 6: پروازی به سوی اوج بهره‌وری، هنرمندى و شکست‌ناپذیری
فصل 7: آماده سازی برای تحول شروع می‎شود
فصل 8: روش 5 صبح: عادت‎های صبحگاهی افراد بسیار موفق
فصل 9: مدلی برای نشان دادن بزرگی
فصل 10: چهار حوزه تمرکز افراد بسیار موفق
فصل 11: مدیریت کردن جزر و مدهای زندگی
فصل 12: باشگاه 5 صبح، آیین ایجاد عادت‎ها را یاد می‎گیرند
فصل 13:  اعضای باشگاه 5 صبح فرمول 20/20/20 را یاد می‏گیرند.
فصل 14: اعضای باشگاه 5 صبح، ضرورت خواب را درک می‎کنند
فصل 15: اعضای باشگاه 5 صبح، 10 تاکتیک بسیار مؤثر برای تمام عمر را یاد می‎گیرند
فصل 16: اعضای باشگاه 5 صبح، چرخه‌‌های دوقلوی عملکرد ممتاز را یاد می‎گیرند
فصل 17: اعضای باشگاه 5 صبح، قهرمان‌های زندگی خودشان می‏شوند

>> رابین شارما

رابین شارما

رابین شارما (متولد ۱۸ مارس ۱۹۶۵) نویسنده، سخنران انگیزشی اهل کانادا است.او نویسنده کتاب پرفروش راهبی که فِراریش را فروخت است که این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است. شارما تا سن ۲۵ سالگی یک وکیل دادگستری بود که این شغل را رها کرد و به نویسندگی روی آورد و اولین کتابش را در سال ۱۹۹۴ منتشر کرد. او همچنین ۱۲ کتاب دیگر منتشر کرده‌است.

معرفی کتاب »»  شدن

 

>> جملات زیبا از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

هنر روح من را تغذیه می کند. کتابهای عالی، امید من را ضد ضربه می کنند. مکالمات غنی خلاقیت من را بیشتر می کنند. موسیقی شگفت انگیز قلب من را فراخ می کند. مناظر زیبا روح من را تقویت می کند.

“از بخش های آغازین و پایانی روز خود بسیار مراقبت کنید، و بقیه روزتان تقریبا نیازی به مراقبت نخواهد داشت. مالک صبح خود شوید و زندگی خود را ارتقاء بخشید.

مردم عادی، یعنی کسایی که چیزی جز پول نمی‌خوان، درونشون پر از حفره‌های خالیه که فکر می‌کنن باید با پول خرج کردن پرش کنن

من انتظار دارم زندگی کنم اما یک بار. بنابراین، اگر بتوانم، مهربانی می کنم، یا هر کار خوبی را که بتوانم برای هر شخص دیگری انجام می دهم، اجازه دهید اکنون این کار را انجام دهم، و آن را به تعویق نیاندازم، زیرا دیگر نمی توانم این راه را پشت سر بگذارم. (از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها)

اگر بتونیم شادی و لذت رو به کسی ببخشیم، در واقع به خودمون بخشیدیم، چیزی که از ما باقی می‌مونه بخشیدنه.

ما هیپنوتیزم عصر اطلاعات و دنیای مجازی شدیم، صبح و شب مشغول و سرگرم چیزهای بی‌ارزشی هستیم که فقط برامون هزینه آوره و نمی‌زاره تا زندگی خوبی داشته باشیم

وقتی بتونی تلاشت رو روی بُعد روحی و احساسی خودت متمرکز کنی، هر روز صبح برات پُر از انرژی مثبته

شما برای اینکه تغییری در دنیا ایجاد کنین، به دنیا اومدین، در دنیایی که مردم درگیر ظواهر هستن شما می‌تونین در افکار تغییر ایجاد کنین. (از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها)

در واقع کسانی که تلاش نمی‌کنن هیچ روشی براشون جواب نمی‌ده.

درون هر فردی، چهار امپراطوری وجود داره، شامل: ذهن، قلب، روح و سلامتی.

سحرخیزی عادت افراد موفق است.

«نمی‌توانم‌ها را به می‌توانم تبدیل کن»

«این بزرگترین لذت زندگی است، اینکه خودتان را وقف مقصودی کنید که از نظر خودتان، هدفی متعالی است؛ اینکه نیروی طبیعت باشید، نه مثل بیمار حقیر پُر تب و دردی که مدام در حال شکایت است که چرا دنیا خودش را وقف شاد کردن شما نمی‌کند.» (از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها)

هر کدوم از ما به دنیا اومدیم که کاری خاص انجام بدیم، باید باور داشته باشیم که آدم خاصی هستیم

«هر چیزی که بتونه کیفیت روحی‌ات رو بالا ببره تو رو به موفقیت نزدیک‌تر می‌کنه، وقتی بتونی تلاشت رو روی بُعد روحی و احساسی خودت متمرکز کنی، هر روز صبح برات پُر از انرژی مثبته.»

حقیقت اینه که هر کسی یک زمانی غیرحرفه‌ای و ضعیف بوده، اما وقتی تلاش کردن و عادت‌های درستی رو در خودشون ایجاد کردن، تونستن آدمای موفقی بشن، این راز موفقیت افرادیه که همیشه برای ما مثالش رو می‌زنن.

«اگر درست نخوابید، قادر به اجرای فرمول ۲۰.۲۰.۲۰ نیستید. چیزهای کوچیک مثل موبایل، تلویزیون و هر وسیله الکترونیکی دیگر، باعث میشن تا حواس شما پرت بشه. به خصوص چک کردن موبایل قبل از خواب باعث ضعف عملکرد بدن برای فرآیند خوابیدن میشه. بدخوابی، شادی و خلاقیت رو هم پایین میاره. اگر نتونید شب رو خوب و عمیق بخوابید نمی‌تونین ۵ صبح از خواب بیدار بشین.» (از کتاب باشگاه 5 صبحی‌ ها)

«اگر می‌خواهید در زندگی کاری و شخصی خود همیشه برنده باشین، باید به باشگاه پنج صبحی‌ها ملحق بشین، اگر نتونین هر روز صبح، زمانی را برای متعالی ساختن خودتون اختصاص بدید، چطور می‌تونید به اوج برسین. وقتی بتونین ۵ صبح بیدار بشین، می‌تونین انسان موفقی بشین. هر روز صبح فرصتی تازه برای شما فراهم هست تا بتونین استعدادهای پنهان خودتون را شکوفا کنین»

همه ما وقتی بچه بودیم، برای خودمون قهرمانی بودیم، اما بزرگترها بهمون گفتن که باید از قهرمانی خودتون کم کنین، باید خودتون رو محدود کنین. وقتی بزرگ شدیم خیلی چیزا یادمون رفت مخصوصا انسانیتمون. امیدهامون رو کم رنگ کردیم و در عوض ترس و دلهره رو توی وجودمون زیاد کردیم.

وقتی بتونیم به دیگران خدمت کنیم، انگار به خودمون خدمت کردیم. اگر بتونیم شادی و لذت رو به کسی ببخشیم، در واقع به خودمون بخشیدیم، چیزی که از ما باقی می‌مونه بخشیدنه. ما همه چیز رو میزاریم و میریم اما تنها چیزی که روی زمین میزاریم بمونه همین خدمت کردنمون به دیگرانه. (از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها)

«هر چیزی که بتونه کیفیت روحی‌ات رو بالا ببره تو رو به موفقیت نزدیک‌تر می‌کنه، وقتی بتونی تلاشت رو روی بُعد روحی و احساسی خودت متمرکز کنی، هر روز صبح برات پُر از انرژی مثبته.»

چیزی که باعث می‌شه افراد موفق با افراد عادی تفاوت داشته باشن، مسئله چالش‌پذیریه

بی‌خانمان گفت: «وقتی بتونیم رابطمون رو با خودمون تغییر بدیم، اونوقت می‌تونیم روی دنیا تاثیر بذاریم»

من هم گاهی شرایط خیلی سختی رو می‌گذرونم و این باعث میشه ترجیح بدم کمتر با آدما معاشرت کنم


> لینک کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها در سایت آمازون

> لینک کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها در مجله موفقیت


# خرید کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها با تخفیف

 

خرید کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها ترجمه رضا اسکندری آذر

دانلود کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها ترجمه رضا اسکندری آذر

دانلود رایگان نسخه انگلیسی کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

خرید کتاب های رابین شارما

 

دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂

امتیاز کاربران: 4.49 ( 4 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب جادوی فکر بزرگ
منبع
fidibowikipediaamazonsuccess

2 دیدگاه

  1. ما همه عمر مشغول درجا زدن برای به دست آوردن چیزهایی هستیم که واقعا به آن‌ها نیازی نداریم و برای خودمون دغدغه‌های مختلفی فراهم می‌کنیم. این‌ها باعث میشن ما خلاقیت خودمون را کمرنگ کنیم و از زندگی هم لذت نبریم»
    #کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا