رمان خارجی

کتاب هری پاتر و سنگ جادو

جی. کی. رولینگ

هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های هری پاتر، نوشتهٔ نویسندهٔ انگلیسی جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) است که به روایت زنده ماندن هری پاتر از حمله ولدمورت و کشته شدن پدر و مادرش در آن حمله می‌پردازد. این کتاب در ۲۶ ژوئن ۱۹۹۷ توسط انتشارات بلومزبری در لندن انتشار یافت. سپس این کتاب در ۱ سپتامبر ۱۹۹۸ میلادی در ایالات متحده توسط انتشارات اسکولاستیک منتشر شد و به رکورد قابل توجهی از فروش دست یافت. همچنین در سال ۲۰۰۱ میلادی، فیلمی به اقتباس از این کتاب و با همین نام ساخته شد و مورد استقبال قرار گرفت. نخستین فیلم هری پاتر را کریس کلمبوس کارگردانی کرد و نقش هری پاتر را دنیل ردکلیف به همراه اما واتسون در نقش هرمیون گرنجر و روپرت گرینت در نقش رون ویزلی از دوستان هری پاتر ایفا کردند. همچنین این کتاب در مقاله پرفروش ترین رمان های دنیا معرفی شده است.


خرید کتاب هری پاتر و سنگ جادو


»» درباره کتاب هری پاتر و سنگ جادو

کتاب هری پاتر و سنگ جادو نخستین کتاب از مجموعه کتاب‌های هری پاتر است. این کتاب نوشته‌ی جی.کی. رولینگ است و برای نخستین بار در سال 1997 منتشر شده است. کتاب هری پاتر و سنگ جادو کتابی شگفت انگیز است؛ کتابی که زندگی خیلی از نوجوانان و جوانان را برای همیشه تغییر داده است. این کتاب در ابتدا آن‌قدر طرفدار نداشت اما چهار سال بعد از انتشارش و دقیقا در زمانی که فیلمی موفق از روی آن ساخته شد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد.

هری پاتر یک ساله به صلاح دید آلبوس دامبلدور پیش خانواده خاله و شوهر خاله‌اش، دورسلی‌ها، که به اصلاح به آنها مشنگ گفته می‌شود برده می‌شود. خانواده دورسلی پسری هم‌سن با هری به نام دادلی دارند. آلبوس دامبلدور به وسیله افسونی که برگرفته از خون مادر هری است، او را در آنجا در کنار خانواده خاله‌اش قرار می‌دهد تا از هر گونه تهدید به وسیله ولدمورت ناپدید شده در امان باشد.

هری پاتر در سن یک سالگی بر اثر حملهٔ ولدمورت جادوگر سیاه دوران، پدر و مادر خود را از دست داد و زخمی شد، زخمی به شکل صاعقه که در سمت راست پیشانی اش بر اثر آن حادثه به یادگار ماند.

خانواده دورسلی همگی از جادو بیزارند برای برخی از رفتار عجیب هری او را آزار می‌دهند و می‌ترسند که هری هم روزی جادوگر شود، تا این که هری نامه پذیرش از مدرسه جادوگری هاگوارتز را دریافت می‌کند و با روبیوس هاگرید شکاربان مدرسه آشنا می‌شود متوجه می‌شود که او یک جادوگر است و پدر و مادرش نه در تصادف (همان‌گونه که خاله‌اش همواره برای او بازگو می‌کرد) بلکه توسط جادوگری به نام ولدمورت (اسمشو نبر) کشته شده‌اند.

معرفی کتاب »» کتاب ارباب حلقه ها

درباره کتاب هری پاتر و سنگ جادو

 

»» درباره جی کی رولینگ

جوآن «جو» رولینگ (Joanne “Jo” Rowling) (زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵) با نام‌های هنری جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) و رابرت گالبریث (Robert Galbraith) رمان‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمدهٔ شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان‌های هری پاتر کسب کرده‌است. این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به‌طور تقریبی در ۴۵۰ میلیون نسخه منتشر شده‌است. کتاب‌های هری پاتر از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بشر بوده‌اند.

در سال ۲۰۰۷ فهرست ثروتمندان ساندِی تایمز میزان ثروت رولینگ را به ۴۵۴ میلیون پوند (۱٫۰۷ میلیارد دلار) تخمین زد و در بین پولدارترین زنان انگلیس رولینگ را در رده ۱۳ جدول قرار داد. همچنین در همین سال به انتخاب مجله تایم، رولینگ پس از ولادیمیر پوتین به عنوان دومین شخص تأثیرگذار سال انتخاب شد. مجله فوربز رولینگ را در رده چهل و هشتمین شخصیت معروف در سال ۲۰۰۷ معرفی کرد. او در حال حاضر فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه بسیاری را به عهده گرفته و پشتیبانی می‌کند.

در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته‌اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رولینگ با آنکه همواره با نام هنری جی.کی. رولینگ کتاب‌هایش را امضاء می‌کند اما هیچ‌گاه نام میانی نداشته‌است. هنگامی که نخستین کتاب هری پاتر را نگاشت، آن را با نام جوان رولینگ امضا کرد. انتشارات بلومزبری، ناشر کتاب هری پاتر، پیش از انتشار آن در نظر داشت که خوانندگان کتاب پسران جوان هستند و ممکن است کتابی را که نویسنده آن زن باشد، نخرند؛ به همین دلیل، رولینگ پیشنهاد کرد به جای به کار بردن نام واقعی‌اش، کتاب را با دو واژه کوتاه شده امضاء کند. از آنجا که وی مانند دیگران نام وسط نداشت، حرف ک به جای نام کاتلین را به عنوان دومین حرف انتخاب کرد.

این نام مربوط به مادربزرگ پدری‌اش بود. رولینگ پس از ازدواج گاهی از نام جوان ماری استفاده می‌کند. او دربارهٔ نام جوآن هم می‌گوید در دوران جوانی‌اش هیچ‌گاه کسی وی را «جوآن» خطاب نمی‌کرد؛ مگر این که از دست وی عصبانی شده باشد و همه او را «جو» می‌نامیدند.

»» ‌در بخشی از کتاب می‌خوانیم

آقا و خانم دورسلی ساکن خانه ی شماره ی چهار خیابان پریوت درایو بودند. خانواده ی آن ها بسیار معمولی و عادی بود و آن ها از این بابت بسیار راضی و خشنود بودند. این خانواده به هیچ وجه با امور مرموز و اسرارآمیز سروکار نداشتند زیرا سحر و جادو را امر مهمل و بیهوده ای می پنداشتند و علاقه ای به این گونه مسائل نداشتند.

آقای دورسلی مدیر شرکت دریل سازی، مردی درشت اندام و قوی هیکل بود با گردنی بسیار کوتاه که سبیل بلندی نیز داشت. همسر او، خانم دورسلی زنی لاغراندام بود با موهای بور و گردنی کشیده و بلند. بلندی گردنش بسیار برایش مفید بود زیرا بیش تر وقتش را صرف سرک کشیدن به خانه ی همسایه ها می کرد. آن ها پسری داشتند به نام دادلی که به عقیده خودشان لنگه نداشت.

آن ها خانواده ی مرفهی بودند و هیچ کم و کسری نداشتند اما در این خانواده رازی وجود داشت که نباید برملا می شد. آن ها همیشه در هول و هراس بودند که مبادا روزی کسی به رازشان پی ببرد. حتی تصور این که کسی از خانواده ی پاتر چیزی بداند برایشان غیرقابل تحمل بود. خانم پاتر خواهر خانم دورسلی بود اما سال ها بود که یکدیگر را ندیده بودند. در واقع خانم دورسلی وانمود می کرد که خواهری ندارد زیرا خواهر او و شوهر بی مصرفش ذره ای به خانواده ی آن ها شباهت نداشتند. دورسلی ها همیشه از این واهمه داشتند که روزی خانواده ی پاتر در آن حوالی آفتابی شوند و سرزبان ها بیفتند. آن ها این را نیز می دانستند که خواهر خانم دورسلی یک پسر کوچک دارد ولی هرگز او را ندیده بودند و این خود بهانه ی دیگری برای دوری کردن از پاترها به دست آن ها می داد زیرا نمی خواستند پسرشان با پسر خانواده‌ی پاتر دوست و همبازی شود.

جملات زیبا از کتاب هری پاتر و سنگ جادو

 

»» جملات زیبا از کتاب هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر زندگی دردناکی دارد.والدینش مرده اند و او بین اقوام بی رحمش گیر افتاده است.اقوامی که او را مجبور کرده اند در کمد کوچکی در زیر پله زندگی کند.اما بخت و اقبال وی تغییر میکند هنگامی که او نامه ای دریافت میکند که حقیقت وی را آشکار میکند:او یک جادوگر است.او ازین اقوام نجات پیدا میکند و به خانه جدیدش میرود:دانشکده جادوگری.

  خانوم و اقای درسلی ساکن خانه ی شماره 4 خیابان پریوت درایو بودند . انها خانواده ی معمولی و مرفهی بودند و از زندگی خود لذت میبردند و از سر و جادو دوری میکردند . انها یک پسر به اسم دادلی داشتند اما یک راز داشتند که هراس داشتند کسی از ان راز باخبر بشه … خانوم درسلی یک خواهر داشت ( خانوم پاتر ) که سال ها بود او را ندیده بود و ان ها ( خانواده درسلی ) همیشه هراس داشتند کسی چیزی از خانواده پاتر بدانند و نام ان ها بر سر زبان بیفتد . خانواده پاتر یک پسر به اسم پاتر داشتند .خلاصه , داستان از روز سه شنبه اغاز شد که هوا ابری بود ولی همه چیز عادی به نظر میرسید و هیچ نشانه ای از وقوع یک حادثه اسرار امیز نبود اما در اون روز صدها جغدقهوه ای در اسمان سراسر کشور به پرواز در امدند و شب گذشته هم به گفته ی هواشناسان به جای بارش باران رگبار شهاب سنگ در نقاطی از کشور مشاهده شده است و ….


> لینک کتاب هری پاتر و سنگ جادو در سایت آمازون

> لینک کتاب هری پاتر و سنگ جادو در سایت گودریدز


# خرید کتاب هری پاتر و سنگ جادو با تخفیف

 

خرید کتاب هری پاتر و سنگ جادو ترجمه سعید کبریایی (نشر تندیس)

خرید کتاب های هری پاتر (پرفروش‌ترین‌)


دوستان عزیزم

شما می توانید نظرات و قسمت های زیبا یا جالب مربوط به کتاب هری پاتر و سنگ جادو را در بخش نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

#کتاب هری پاتر و سنگ جادو

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.3 ( 1 رای)
معرفی کتاب »»
کتاب لبه تیغ
منبع
imdbjkrowling

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا